💫 رشته مهندسی معماری – بررسی زمینه های فعالیتی و مسئولیتی و میزان درآمد

با جذب چندین عضو هیئت علمی با گرایش طراحی شهری، پذیرش دانشجو در رشته مهندسی شهرسازی از مهر 1400 آغاز گردید.در حال حاضر، بيش از 250 دانشجو در مقاطع كارشناسي معماری ، کارشناسی شهرسازی و كارشناسي ارشد معماري مشغول به تحصيل در دانشكده مهندسي معماري و شهرسازي مي باشند. فارغ التحصیلان مطابق با تواناییهایی که قبلاً گفته شده میتوانند مشغول به فعالیت شوند . درآمد مهندس معمار در ایران در شرکت های کوچک میانگین 2/400/000 تومان در ماه است البته شرکت های خصوصی و بزرگتر با توجه به سیاست های مالی که دارند ، حقوق بیشتری را برای مهندسان معماری در نظر می گیرند. این رشته دارای 2 جنبه هنری و فنی است و البته جنبه هنری آن از اهمیت بیشتری برخوردار است. پیش از شروع دوره، یک نیمسال به عنوان پیش نیاز ارائه میگردد که جزو سنوات تحصیلی به حساب نمیآید ولی 8 واحد آن جز واحدهای دوره محسوب میگردد.

طرح 5 ساله یک برنامه حرفه ای دارای مدرک است که نیاز به یک پایان نامه ارشد و پروژه های حرفه ای معمولا.غلظت طراحی احتمالی ممکن است مکانیکی، ساختاری، روشنایی، برق و ساخت و ساز.امکانات تخصصی، مانند یک آزمایشگاه نور، آزمایشگاه سیستم های مکانیکی و یا آزمایشگاه سیستم های الکتریکی ارائه تجربه عملی است.معماری فصل دانشجوی موسسهمهندسی اجازه می دهد دانش آموزان برای شرکت در فعالیت های در دست، از جملهساخت و ساز درخت خانه، کشتی سازی و طراحی مسابقات مانند رقابت پل فلزی. در نهایت، دانش آموزان ممکن است بخواهید به در نظر حضور در یک مدرسه است که دارای یک موسسه مهندسی (AEI) شاخه دانشجویی معماری.AIE، یک سازمان برای حرفه ای ها در صنعت ساخت و ساز، نیاز به فصل دانش آموز را به توسط هیئت اعتباربخشی برای مهندسی و فناوری معتبر است.دانش آموزان علاقه مند در برنامه های مهندسی معماریممکن است می خواهم برای حفظ این ملاحظات را در ذهن:برنامه های مقطع کارشناسی در دسترس به عنوان برنامه 4 ساله یا 5 ساله هستند.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید. طراحی معماری، به تمامی دروسی که تا قبل از آن و همچنین همزمان با آن ارائه میگردد، مربوط میشود و این ارتباط باعث میشود تا این درس مهمترین واحد دانشگاهی در رشته معماری باشد. قسمت هنری این رشته مربوط به مباحثی مثل پلان ها، طراحی، زیبا شناسی و نحوه زیبا کردن حجم ها است. رشته ارشد مهندسی معماری دارای 7 گرایش معماری پایدار، معماری فضاهای آموزشی و فرهنگی، معماری فضاهای بهداشتی درمانی، معماری فناوری، معماری مسکن، معماری فنی. بازار کار این رشته در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با یکدیگر تفاوت دارد . این دوره ها به دو روش نیمسالی و پودمانی اجرا می شود که وابسته به امکانات و نظر مدیریت واحد مجری است. تعداد واحدهای دوره کارشناسی ناپیوسته در این رشته ها، ۱۰۰ واحد است که ۲۶ واحد آن نظر و ۷۴ واحد آن مهارتی است و رویکرد دانشگاه، آموزش به دانش جویان از طریق عملی و افزایش مهارت های کاربردی آنهاست. سرفصل این مقطع با رویکرد بینا رشتهای و توجه به ارتباط معماری با سایر علوم در سال 92 توسط وزارت علوم بازنگری شده و در این دانشکده آموزش مطابق سرفصل جدید صورت میگیرد .

در راستای تعهد دانشگاه به بهرهوری مناسب دانشجویان از دوران تحصیل ، حدود 50 مدرس باتجربه در امر تدریس در مقطع آموزش عالی و نیز اساتید مجرب بازار حرفهای کشور، همکاران هیأت علمی دانشکده را در این رشته یاری میدهند. مهندس عمران همچنین می تواند در مورد مصالح ساختاری مناسب مشاوره بدهد یا انتخاب کند و در تعیین سیستم های لوله کشی، برقی، گرمایشی، تهویه مطبوع و سیستم های تهویه مورد نیاز کمک کند. یا عدد 66 را به سامانه ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید. برای کسب اطلاع بیشتر درباره هر یک مباحث و منابع روی آن کلیک کنید. بنابراین اگر می خواهید استاد دانشگاه شوید، ابتدا باید تا مقطع دکترای تخصصی رشته خود و یا رشته های مرتبط ادامه تحصیل بدهید و سپس در فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم شرکت کنید. جهت مشاوره در زمینه مهندسی معماری یا صنایع ؟ معمولا بیشتر مهندسان معمار می توانند طراح فنی ساختمانها، ناظر اجرای طرح و سرپرست دفاتر مشاوره شوند.

دیدگاهتان را بنویسید