💫 رشته مهندسی معماری – بررسی زمینه های فعالیتی و مسئولیتی و میزان درآمد

مالک رحمتی در دیدار اعضای هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی اظهار کرد: این سازمان میتواند بازوی فکری و مشورتی آستان قدس در پروژههای عمرانی باشد و در این زمینه انعقاد تفاهمنامه ساختارمند با هدف شروع فصل جدیدی از همکارهای فنی و عمرانی را مفید و کارآمد میدانیم. به گزارش روز جمعه آستان قدس رضوی مالک رحمتی در دیدار اعضای هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی اظهار کرد: این سازمان میتواند بازوی فکری و مشورتی آستان قدس در پروژههای عمرانی باشد و در این زمینه، انعقاد تفاهمنامه ساختارمند، با هدف شروع فصل جدیدی از همکارهای فنی و عمرانی را مفید و کارآمد میدانیم. وی یکی از پایههای بزرگ تمدن ایرانی-اسلامی را دستاوردهای فنی و مهندسی برشمرد و گفت: حرم مطهر امام رضا(ع) یکی از نمونههای بارز معماری ایرانی-اسلامی است و وظیفه همه ما این است که در حوزه فنی و مهندسی، با بهرهگیری از آخرین دانش و فناوری روز، از این گنجینه حفاظت کنیم که در این زمینه، سازمان نظام مهندسی میتواند به آستان قدس رضوی طرح های خلاقانه و نوآورانه برای افزایش رفاه زائران ارائه کند.

می باشد. اغلب بیشتر افراد برای بهتر یادگیری این رشته از پایه معماری خوانده و با دیپلم معماری وارد دانشگاه می شوند. هدف این دروس پیشنیاز، جبران عدم آمادگی پذیرفتهشدگان دوره که ناشی از نارسایی آموزشهای هنری و فنی پیش از دانشگاه و همینطور ترمیم بخشی از سازوکارهای کنکور سراسری است. مهندسین معمار، آموزشهای مهندسی نیز میبینند و پس از پایان تحصیلات میتوانند برای آگهیهای استخدام مهندس عمران نیز رزومه بفرستند. همچنین به دلیل مشابهت میان رشته مهندسی معماری با رشته مهندسی عمران بسیاری از فارغ التحصیلان این دو رشته به جای یکدیگر مشغول به کار می شوند و بسیاری از افراد شناخت دقیقی از تفاوت های میان این دو رشته ندارد. به گزارش گروه رسانههای دیگر خبرگزاری آنا، بسیاری از افراد مهندس عمران و مهندس معمار را یکی دانسته و تفاوتی برای آن قائل نیستند، اما باید بدانید که این دو مهندس و رشتههای آنها با یکدیگر کاملا متفاوت است و از همین رو امروز خبرگزاری آنا قصد دارد به تفاوت میان این دو رشته بپردازد. در حیطه ساختمان سازی، تصمیمات مختلفی اخذ می شود که گرفتن برخی از آن ها به عهده معمار و برخی دیگر به عهده مهندس عمران می باشد.

دانشجویان رشته مهندسی معماری باید ذهنی خلاق با قدرت تخیل و تجسم بسیار خوب داشته باشند تا بتوانند از آن در طراحی ساختمان ها کمک بگیرند. در گرایش مطالعات معماری ما به بررسی تاریخ معماری ایران، پیشینه تاریخی و بازنگری آن میپردازیم و هدفمان گسترش و توسعه آن میباشد. به طور کلی رشته معماری به افرادی پیشنهاد می شود که ذوق هنری بالایی دارند و در کنار آن دقت و ظرافت دارند و علاقمند به ساخت و ساز هستند. در یک تعریف دقیقتر، معماری سازمانی، شناخت مؤلفهها و اجزای سازمان، شناخت وظایف هر مؤلفه و سپس، شناخت ارتباط بین مؤلفهها و اجزای سازمانی، با یکدیگر و با محیط بیرونی است. از آنجا که فرصت های کاری یک معمار با وضعیت خوب املاک و مستغلات یا ساخت و ساز مرتبط است، رکود در بخش ساخت و ساز تقاضای کار برای کارگران را کاهش می دهد. معماران زیادی، تمرکز خود را روی انواع پروژه های خاص، مثل مراقبت های بهداشتی، خرده فروشی، خانه های عمومی و مهارت های فنی یا روش های تحویل پروژه گذاشته اند. از دهه 1980، با افزایش پیچیدگی ساختمانها (از نظر سیستمهای ساختاری، خدمات، انرژی و فناوریها)، رشته معماری با رشتههای تخصصی برای هر نوع پروژه، تخصص فناوری یا روشهای تحویل پروژه، چند رشتهای شد.

در این نشست، همچنین زمینههای همکاری دانشگاهها با ایرانسل، به مرجعیت آزمایشگاه معماری سازمانی سرویسگرای دانشگاه شهید بهشتی تهران، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در این نشست که استادان و متخصصان آزمایشگاه معماری سازمانی دانشگاههای صنعتی شریف، تهران، شهید بهشتی، یزد، گیلان، کاشان، فردوسی مشهد، رازی کرمانشاه و آزاد اسلامی نجفآباد حضور داشتند، دکتر حسن بولوردی، معاون فنی و مهندسی ایرانسل، با همراهی مدیرعامل مجموعۀ ایرانسل لبز، آخرین دستاوردهای اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران را در حوزه تحول دیجیتالی تشریح و پروژۀ معماری سازمانی اجرا شده در ایرانسل را به عنوان یکی از پیشرانهای این حوزه، معرفی کردند. به گزارش روابط عمومی ایرانسل، هفتمین نشست تخصصی آزمایشگاههای معماری سازمانی کشور، به منظور تبادل آخرین دستاوردهای حوزه تحول دیجیتال و معماری سازمانی، پنجشنبه ۵ اسفند ۱۴۰۰، به میزبانی دانشگاه یزد و بهصورت آنلاین، با حضور ایرانسل برگزار شد. به گزارش ایلنا، هفتمین نشست تخصصی آزمایشگاههای معماری سازمانی کشور، به منظور تبادل آخرین دستاوردهای حوزه تحول دیجیتال و معماری سازمانی، پنجشنبه ۵ اسفند ۱۴۰۰، به میزبانی دانشگاه یزد و بهصورت آنلاین، با حضور ایرانسل برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید