پس به ما اعتماد کنید

در رشته های گروه ریاضی برخلاف تجربی ، دانشگاه بیشتر از رشته تعیین کننده رتبه لازم برای قبولی است. ممکن است ما به همان اندازه که از شر مسائل اخلاقی آسیب می بینیم از زشتی های معماری هم آسیب ببینیم . آنها قادر به طراحی فضاهای داخلی و خارجی، کار روی پروژههای خصوصی و مشاغل عمومی هستند. در سال دوم تحصیل به بعد، بیشترین زمان به پروژههای متنوع طراحی معماری، دروس فنی و کارگاهی و مباحث نظری مرتبط اختصاص داده میشود. همچنین در ابتدای شروع به تحصیل یک نیم سال به دانشجویان به عنوان پیش نیاز ارائه می شود. در این درس دانشجویان موظف هستند که به طراحی کامل یک مجموعه با توجه به خواست استاد خود بپردازند. به طور معمول با در نظر گرفتن طرح نهایی مهندسان معماری، مدت زمان تحصیل در این رشته حداقل چهار سال طول می کشد. همان طور که از نام آن مشخص است، این گرایش بیشتر با مکان های باز و فضای طبیعی و طراحی برای آن سر و کار دارد. 1. طراحی شهری: همان طور که از نام آن مشخص است، در این گرایش به مبحث شهرسازی ها می پردازد. همچنین دانشجویان پس از اتمام تحصیل نیاز به شغل دارند. همچنین برای کسانی که توانایی راه اندازی کار شخصی را دارند، می توانند با شروع کار خود و تشکیل یک دفتر، برای خودشان کار کنند.

برنامههای یک مهندس معماری شامل تمام عناصر ساختمانی ازجمله سیستمهای گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع، سیمکشی برق، مکان قرارگیری در و پنجره، مکان قرارگیری وسایل مختلف و موارد دیگر ساختمانی میشود. نقشه های معماری شامل پلان های مختلف ساختمان، برش و نمای ساختمان است. این امر با تأکید بر برنامه ریزی و ایجاد فضا برای به حداکثر رساندن کارآیی همراه است. علاقه مندان به رشته معماری می توانند در دبیرستان از دو طریق برای ورود به این رشته آماده شوند. برای ورود به بازار کار مهندسی معماری فرقی نمی کند که خانم باشید یا آقا ، آنچه که برای شرکت های دولتی و غیردولتی جهت استخدام مهندس معمار ملاک است ، مهارت و توانایی افراد است. 1. گرایش معماری: یکی از شاخه های رشته معماری، گرایش معماری است. در این گرایش به روش هایی پرداخته می شود که اثرات و تخریبات این بلایا را از پیش، در حین و پس از آن به حداقل رساند. این عناصر در کنار هم به معماران اجازه میدهند تا ساختمانهای زیبا و مفید خلق کنند. معماری داخلی: این گرایش به طراحی فضاهای داخلی و انجام معماری در داخل ساختمانهای مختلف میپردازد.

• طراحی داخلی ساختمانهای مختلف از قبیل مسکونی، اداری، تجاری و … به نظر می رسد که رشته مهندسی معماری برای خانم ها رشته مناسبی است چرا که خانم ها دارای ذوق هنری و سلیقه بهتری نسبت به آقایان هستند اما این به این معنا نیست که رشته مهندسی معماری به درد آقایان نمی خورد زیرا همانطور که گفته شد رشته مهندسی معماری در کنارذوق هنری بخش فنی نیز دارد مثلا در بخش کارگاه ساختمان و بخش اجرایی واسه خانم ها سخت تر است و برای آقایان این امکان بیشتر است مثلا می توانیم بگوییم در رشته مهندسی معماری آقایان می توانند در بخش اجرایی ساختمان کار کنند و خانم ها در قسمت طراحی . این مقاله، به صورت اختصاصی در تحریریه شرکت معماریان تهیه شده است. 1. تکنولوژی معماری: در این گرایش به تکنولوژی های به روز در رابطه با ساختمان ها و معماری ها می پردازد و همچنین مطالعه ارتباط های میان ساختمان ها و سازه ها با معماری نیز انجام می شود.

4. معماری اسلامی: در این گرایش معماری های اسلامی ایران و جهان مطالعه می شود. دروس عمومی نیز که در دانشگاه باید به تعداد مشخص گذرانده شوند که نیز بسیار مهم هستند. یک مهندس معمار می تواند در آزمون های دولتی شرکت کند و بدین ترتیب در ادارات مشغول به کار شود. گذراندن دورههای کارآموزی میتواند کمک زیادی به افزایش تجربه یک مهندس معمار بکند. دروس در هر نیمسال به مدت 17 هفته ارائه میشود. البته مهندسین معمار در بازسازی بناها نیز نقش دارند. دانشجویان زیرشاخه فنی و حرفهای و کار و دانش هنگامی که وارد دانشگاه میشوند اغلب در مقطع هنرستان با دروس اولیه معماری داخلی آشنایی نسبی دارند و ورود به این رشته برای آنها تازگی آنچنانی نخواهد داشت، ولی برای افرادی که از رشته ریاضی و فیزیک به این رشته وارد شدهاند مباحث جدیدی مطرح میشود. در این مدت دانشجویان دانش و اطلاعات لازم برای ورود به بازار کار یا ادامه تحصیل را می آموزند.

دیدگاهتان را بنویسید