معرفی رشته مهندسی معماری 98

روشی که مهندسین عمران و معماران ایده های خود را به یکدیگر ارتباط می دهند از طریق طرح ها یا نقشه های فنی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش نقشه کشی پروژه های عمرانی و معماری در تهران با ما در هلدینگ ساختمانی سپنتا در ارتباط باشید. عمران و معماری، هر دو، رشته هایی می باشند که با صنعت ساختمان در ارتباط هستند و بسیاری از دانش آموختگان این رشته ها ادعای برتری نسبت به یکدیگر را دارند. سرفصل دروس این رشته از سال 97 منطبق با سرفصل جدید و بازنگری شده مهندسی معماری وزارت علوم و فنآوری تغییریافته و طول دوره تحصیلی در این رشته از این سال، 9 نیمسال گردیده است. معماری از آن دست رشتههای جذابی است که هر داوطلب کنکور ریاضی را برای تحصیل وسوسه میکند چرا که معماری یک هنر و مباحث درسی آن ترکیبی از فن و هنر است. با توجه به این که در سطح کارشناسی به جنبههای فنی معماری توجه بیشتری میشود ، در نتیجه فارغالتحصیل این رشته میتواند به ساختمان سازی (طراحی فنی ساختمانهای مختلف) بپردازد اما فارغالتحصیل کارشناسی ارشد چون جنبههای هنری معماری را آموزش دیده است، بیشتر به هنر معماری میپردازد.

نقشههای معماری شامل پلانهای مختلف ساختمان، برش و نمای ساختمان میباشد. که شامل طراحی سیستم های مکانیکی ، مشخص کردن دیوارهای باربری و طرح ریزی سیستم های برقی و روشنایی است. وظیفه اصلی مهندسان عمران اطمینان از ایمن بودن طرح و رعایت کلیه قسمت های طراحی ساختمان است، مهندسان عمران با انتخاب مواد ساختاری، تعیین اعضای سازه طراحی، ایمنی و کارایی ساختمان و سیستم های برقی، گرمایشی ، تهویه، تهویه مطبوع و لوله کشی را مشخص می کنند. از طرف دیگر، مهندسان معماری می توانند با سیستم های تهویه، گرمایش و تهویه مطبوع کار کنند. مهندسی معماری شامل طراحی سیستم های ساختمان از جمله گرمایشی ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) ، لوله کشی ، محافظت در برابر آتش، برق، روشنایی، آکوستیک معماری و سیستم های سازه است. پس از تأیید، متقاضیان واجد شرایط می توانند در شرکت های طراحی سازه و برقی به دنبال کار باشند. آیا می توان از منابع قدیمی برای شرکت در آزمون نظام مهندسی معماری استفاده کرد؟ فارغ التحصیلان قبل از اینکه به عنوان مهندس معماری مشغول به کار شوند باید اصول و تمرین آزمون مهندسی و یک آزمون مجوز اضافی را بگذرانند. روش پژوهش کیفی است و برای جمع آوری اطلاعات از مصاحبه نیمه ساختاریافته و عمیق با فارغ التحصیلان استفاده شد.

محل کار مهندس معمار در دفاتر کاری و در محل پروژه های ساخت و ساز است و در محل کار خود باید از لباس های ایمن از جمله کلاه و کفش مجهز استفاده کند. معماری داخلی در قسمت داخلی ساختمانها با توجه به همهٔ جنبههای انسانی و استفاده از فضاها، طراحی میشود. دریافت مجوز: یک مهندس معماری با توجه به کشوری که در آن سکونت دارد، باید مجوزهای مالی مربوطه برای فعالیتهای شغلی خود را نماید کند. اما در چند سال اخیر با نظر سازمان سنجش و آموزش کشور،رشته معماری داخلی به صورت مستقل در چند دانشگاه معتبر دانشجو می پذیرد. البته اگر بخواهیم خیلی خلاصه خدمتتان عرض کنیم، یاد می گیرید چگونه یک مکان را با در نظر گرفتن دو دانش معماری و هنر، طراحی کنید. دروس پیشنیاز دانشگاهی باید در یک نیمسال قبل از آغاز دوره گذرانده شود. ابتدا به معرفی رشته مهندسی معماری می پردازیم و سپس رتبه قبولی رشته مهندسی معماری را (که از رشته های پرطرفدار رشته ریاضی است) در کنکور سال قبل بررسی می کنیم. ما نمیتوانیم هیچگاه دو چیز غیر همجنس رو باهم مقایسه کنیم و این سوال که عمران بهتر است یا معماری کاملا اشتباهی ست، زیرا عمران و معماری از یک جنس نیستند که بتوان آن دو رابا هم مقایسه کرد.

اما ذکر این نکته ضروری است، برای مهندسان معماری که در شغل خود برتری علمی و هنری داشته باشند، همیشه شغل مناسب و درآمد عالی وجود دارد. انجام شده است، به ظاهر بازار کار خوبی برای مهندسان معمار وجود ندارد. شاید به جرئت بتوان گفت، از معدود رشتههایی است که مهندسی و هنر را در سطح بسیار عمیقی در این رشته به هم ممزوج می بینیم.علاقه مندان برای ورود به این رشته باید دارای قدرت تجسم فضایی بالایی باشند و درک هندسی خوبی داشته باشند و بتوانند زیبایی و هنر و آرامش را به نمایش بگذارند. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی نرم افزار های رشته مهندسی معماری بپردازیم. اگر کسی از ما بخواهد که پر مخاطب ترین رشته ها در آلمان را نام ببریم، بدون شک یکی از رشته های نام برده شده، رشته مهندسی معماری می باشد. یکی از نکات مثبت در مورد رشته مهندسی معماری در آلمان، برگزاری کلاس ها یا دوره های این رشته به دو زبان انگلسی و آلمانی می باشد. رشته مهندسی معماری به علت نقش خلاقیت هنری و آمیزش این رشته با هنر نسبت به سایر رشته های مهندسی متفاوت است. پس خلاقیت یکی از ویژگی های مهم یک مهندس معمار به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید