معرفی رشته مهندسی معماری

از نظر فنی، تقریباً در هر جای دنیا می توانید فرصت های شغلی معماری را پیدا کنید. فارغ التحصیلان در شهرهای کوچک از فرصت شغلی خوبی برخوردارند ، به این دلیل که با کمبود مهندس معمار مواجه هستند تا جایی که در برخی از شهرها از تکنسین عمران استفاده میشود به جای مهندس معمار . معماری یکی از مظاهر بیرونی فرهنگ یک جامعه است و به همین دلیل نماد مناسبی برای مطالعه «فرهنگ» آن جامعه محسوب میشود و هر فرهنگ دارای معماری مختص به خود است، به معنی آن که هر زمان و هر جامعه ای سبک معماری خاص زمان و مکان خود را دارد و معماران بناها باید به این نکته توجه داشته باشند. تفاوت مهندس معمار و معمار داخلی و شرایط بازار کار هر کدام و… به عهده مهندس عمران و نمای ساختمان، پلان طبقات، دکوراسیون داخلی و از این قبیل کار معمار است. مهندس معمار ممکن است با کار در شرکتهای معماری از طریق برنامه تجربه معماری (AXP)، برنامه ای که توسط NCARB برای راهنمایی دانشجویان از طریق دوره کارآموزی خود اجرا می شود، آموزش خود را طی کنند. معماری اسلامی: گرایشی است که در آن به مطالعه تخصصی روی معماری ایران و جهان در دوره اسلام پرداخته میشود.

برخی از سمت هایی که در این پژوهش در نظر گرفته شده اند شامل مهندس معمار، کارشناس معماری، مهندس طراح، سرپرست کارگاه، مدیر فنی، مدیر پروژه و … هنگامی که یک ساختمان تکمیل می شود، اغلب مدیریت تأسیسات را نیز بر عهده می گیرند، یعنی از نظر اقتصادی و زیست محیطی مدیریت معقول ساختمان را بر عهده می گیرند. مهندسان معماری با میراث هزاران ساله نوآوری تدریجی در فناوری ساخت و ساز و پیشرفت علمی، آخرین دانش و فناوری های علمی را در طراحی ساختمان ها به کار می گیرند، یک مهندس معمار به طور متوسط 50 سال از 80 سال زندگی خود را در داخل ساختمان ها می گذراند. انگلستان – متوسط درآمد سالیانه برای مهندس معمار استخدام شده۴۵.۰۰۰ دلار در سال و برای افراد با بیش از۵ سال سابقه بین۵۱.۰۰۰ تا۶۳.۰۰۰ دلار می باشد. کسانی که در دانشگاه های معتبر تحصیل می کنند، بروزترین و باکیفیت ترین کارها را می آموزند و به خوبی برای کار در آینده آموزش می بینند.

مهندسان معماری با معماران داخلی کار می کنند، با توجه به طراحی معماری، مهندس از ساختار مناسب ساختمان برای پشتیبانی از طرح استفاده می کند. این جز سوالاتی است که همه دانشجویان رشته معماری یا معماری داخلی و تمامی افرادی که نام رشته تحصیلی معماری داخلی می شنوند،دارند. نحوه تحصیل، دروس، گرایش و بازارکار این رشته برای افرادی که قصد تحصیل در این رشته را دارند همیشه مطرح است. مهندسین معمار باید بتوانند پروژه های ساختمانی مختلف را بر عهده بگیرند پس فرقی نمی کند که این پروژه حمام یا دستشویی یک ساختمان باشد یا کل آن و یا حتی یک مدرسه. به طور کلی تعداد واحدهایی که دانشجوی رشته معماری باید در طول تحصیل بگذراند ۱۴۰ واحد است. دانشجویانی که از زیرشاخه فنی و حرفهای و همچنین کار و دانش وارد دانشگاه میشوند اغلب در مقطع هنرستان با دروس اولیه معماری آشنایی نسبی پیدا کردهاند و ورود به دانشگاه و رشته معماری برای آنها تازگی آنچنانی نخواهد داشت، ولی برای دانشجویانی که از رشته ریاضی و فیزیک وارد رشته مهندسی معماری میشوند، مباحث دارای تازگی و جنبههای جدیدی خواهند بود. با این حال، قبل از شروع مهم است که در مورد مهندسی معماری و الزامات آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فارغ التحصیلان معماری حداقل سه سال قبل از گذراندن آزمون ثبت نام در انجمن معماران، باید دوره کارآموزی پولی را بگذرانند. شرایط مجوز دولتی در شورای ملی انجمن های ثبت معماری (NCARB) موجود است. مهندسی معماری یک حرفه دارای پروانه کسب و نسبتاً جدید است که در قرن بیستم در نتیجه پیشرفت سریع فناوری انقلاب صنعتی پدید آمده است، مهندسان معماری مهندسانی هستند که در نقشه کشی و ساخت ساختمان تخصص دارند، این حرفه امروزه بسیار مهم است، زیرا جهان ما در انقلاب مهم فناوری غوطه ور است. برنامه درسی مهندس معماری با هدف اعمال اصول مهندسی در ساخت، برنامه ریزی و طراحی ساختمان ها و سایر سازه ها طراحی شده است. معماران داخلی هدف استفاده و قابل سکونت کردن مکان را طبق معیارهای انسانی دارند. مهندسان معماری که مدارک عالی در مقطع تحصیلات تکمیلی دارند علاوه بر طراحی بناها میتوانند به طراحی و ساخت ماکت و طراحی معماری داخلی بپردازند یا به عنوان ناظر ساخت فعالیت کنند. فعالیت در شغل مهندسی معماری، تحقق چندین الزام را می طلبد، که ثابت می کند شما برای انجام کار شایسته و واجد شرایط هستید. مانیتوبا: با توجه به افزایش فعالیت در زمینه ی بازسازی خانه ها، ساخت آپارتمان های جدید، تبدیل ساختمان های قدیمی به اقامتگاه های چند منظوره، نهادهای تجاری و فراهم آوردن امکانات زندگی برای سالمندان، به مراتب افزایش تقاضا برای نیروی کار در حرفه معماری نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید