معرفی رشته مهندسی معماری – بازار کار مهندسی معماری

در صورت تمایل می توانید برای عضویت سایت نظام مهندسی نیز اقدام نمایید. در این مقاله بهترین کتاب برای آزمون نظام مهندسی معماری به تفکیک هر گرایش آمده است. سیستم رتبه بندی LEED (رهبری در انرژی و طراحی محیط زیست) شورای ساختمان سبز ایالات متحده در این امر بسیار موثر بوده است. این نرم افزار برای شیت بندی در ابعاد بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزار Revit قابلیت پشتیبانی از فایل های AutoCAD را دارد و کاربران می توانند یک فایل DWG را به عنوان ورودی به نرم افزار داده و روی آن کار کنند. شما به عنوان مهندس معمار اگر سابقه کار ندارید، برای واردن شدن به فضای کاری باید چند نرم افزار تخصصی این رشته مانند Revit،3DMAX، ArchiCad، Photoshop، AutoCad را بلد باشید، زیرا یادگیری این نرم افزار های به شما برای راحت تر وارد شدن به بازار کار کمک می کند. در امکانات تخصصی، سیستم های ساختمان ها و سازه ها در معرض و ارائه تجارب یادگیری در زندگی واقعی.

این نرم افزار یکی از قدیمی ترین نرم افزار های مورد استفاده در رشته مهندسی معماری می باشد اما در حال حاضر توانایی رقابت با نرم افزاری همچون Revit را ندارد. پلاگین Vray توسط شرکت Chaos Grou تولید شده است و یکی از بهترین و پر کاربرد ترین پلاگین ها می باشد. اگرچه بین رشته ی مهندسی معماری و خود معماری شباهت هایی وجود دارد و دانشجویان ممکن است برخی از دروس مشابه را در چارت درسی هر دو رشته مشاهده کنند، اما موضوع و تمرکز اصلی هر یک از این دو رشته متفاوت است. تمام دانش آموزان و دانشجویان رشته معماری با این نرم افزار آشنایی داشته و کار کرده اند. به همین علت ما برای آشنایی بیشتر شما چند نمونه ی رایج و کاربردی تر این نرم افزار ها را به شما معرفی خواهیم کرد. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی نرم افزار های رشته مهندسی معماری بپردازیم. شما بازدیدکننده گرامی اگر مایل به همکاری با شرکت ما بوده و یا پیشنهاد پروژه ای دارید، می توانید با شماره دفتر مرکزی ما تماس گرفته و با اپراتورهای ما در ارتباط باشید.

در معماری علم و هنر با هم تلفیق شده اند تا ساختمان ها و بنا های درون و بیرون شهر به گونه ای زیبا و اصولی طراحی شوند. از این نرم افزار برای طراحی نقشه های 2 بعدی استفاده می شود که در مدل سازی های 3 بعدی هم مورد استفاده قرار می گیرند. این نرم افزار برای مدل سازی اطلاعات ساختمان و نمایش سه بعدی سازه های صنعتی می باشد. یکی از مهم ترین قابلیت های مورد نیاز معماران این است که برای درک بهتر دیگران بتوانند ایده های خود را در یک محیط 3 بعدب طراحی کرده و نمایش دهند. از مهم ترین ها آنها می توان به از دست دادن هویت ملی و تاریخی معماری ایرانی و اسلامی و عدم استفاده از دستاوردهای این معماری اصیل و در کنار آن عدم استفاده صحیح از یافته ها و دستاوردهای استاندارد معماری نوین نام برد. یکی از قابلیت های این نرم افزار این است که کاربران می توانند رابط کاربری آن را به صورت دلخواه تنظیم کنند و قالب مخصوص خود را داشته باشند. Jun 3, 2018 – یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است.

این پلاگین در ابتدا فقط برای پروژه های معماری کاربرد داشت اما با پیشرفت های فراوانی که داشته در حال حاضر در حوزه های بسیاری مثل جلوه های ویژه ی تلویزیونی، تبلیغات، صنعت خودرو، بازی های کامپیوتری و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مزایای مهم Revit این است که با هر تغییری که در مدل ایجاد می شود تمام ویو های دیگر هم تغییر خواهند کرد و دیگر نیازی به اعمال این تغییر روی تمام نقاط و ویو های مدل نیست. یک مهندس عمران، ممکن است کار نقشه برداری را بر عهده بگیرد یا در برخی شرایط، مشغول به ساخت و ساز گردد. معماری یعنی سبک طراحی و ساخت ساختمان ها و سازه های مختلف می باشد. خروجی Revit نیز شامل نقشه های 2 بعدی و 3 بعدی و رندر می باشد. این نرم افزار در رندرینگ کمی ضعیف است اما این مشکل با موتور رندر Vray قابل حل می باشد و از محبوبیت این نرم افزار نمی کاهد. این نرم افزار عملکرد بسیاری خوبی داشته و به همین علت به یکی از نرم افزار های محبوب رشته مهندسی معماری تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید