فراگیر پیام نور

این نرم افزار بسیار محبوب و مشهور بوده و دارای قابلیت های مختلفی از جمله مدل سازی، پلاگین های متنوع و توانایی اجرا بر روی ویندوز می باشد و در بسیاری از موارد مثل استودیو های تلویزیونی، استودیو های شبیه سازی معماری، ساخت بازی های ویدیویی و … یکی از رشته هایی که برای بسیاری از نوجوانان و جوانان جذابیت دارد، مهندسی معماری است. Jun 3, 2018 – یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. به کمک این سیستم می توانید یک رزومه حرفه ای و استاندارد داشته باشید و در جاب اکسپرت آن را برای کارفرماهای دیگر ارسال کنید. جاب اکسپرت به عنوان یکی از بزرگترین سایت های کاریابی آنلاین، قصد دارد با ارائه اطلاعات دقیق درباره شغل مهندسی معماری شما را در این انتخاب یاری دهد و در کنار آن فرصتی را برای ایجاد رزومه، معرفی خود به کارفرما ها و جست و جوی شغل ایجاد کرده است. این گرایش نیز از نظر محتوای دروس تا حد زیادی به رشته تکنولوژی معماری شباهت دارد ولی بر خلاف رشته تکنولوژی ، برای ورود به این رشته بایستی کنکور و اسکیس معماری را پشت سر بگذارید.

علاوه بر این این افراد مسئول ارائه نقشه برای ساخت ساختمان های جدید و حتی ارائه برنامه های بازسازی برای خانه ها و سازه های قدیمی نیز می باشند. یک معمار (آرشیتکت) ساختمان را با تمرکز بر جنبه های زیباشناختی و کارکرد آن طراحی می کند در حالیکه یک مهندس معماری، تمرکز کمتری بر طراحی و هنر دارد و بالعکس تمرکز بیشتری بر مبحث ریاضیات و فیزیک و ایجاد ساختارها دارد. در مقطع کارشناسی به جنبه فنی معماری توجه میشود که فارغ التحصیلان میتوانند ساختمان سازی یا به عبارت دیگر طراحی فنی ساختمانهای متفاوت مشغول به کار شوند . اگر در بخش دولتی استخدام شوند براساس قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق میگیرند ، اما اگر در شرکت خصوصی فعالیت داشته باشند براساس سابقه کار و میزان تحصیلات ، مهارت و توانایی حقوق آنها متفاوت خواهد بود و اگر افراد کارآفرین باشند با توجه به میزان فعالیت ، تخصص ، تلاش و پشتکار درآمد متفاوتی خواهند داشت . علاوه بر انجام کارهای پروژه ای، شما می توانید با توجه به مهارت ها و تجارب خود در شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی استخدام شوید. این وبسایت به هیچ ارگان یا نهاد دولتی یا خصوصی از جمله سنجش ، دانشگاه آزاد و…

علاوه بر این می توانید برای کار خود تبلیغ کنید و یا از شبکه های اجتماعی برای معرفی خود به دیگران استفاده کنید. مثل سدسازی، راه سازی و غیره ولی پروژه های یک معمار نهایتا می تواند طراحی یک شهرک توریستی، یک هتل، فرودگاه، بیمارستان باشد. طراحی (تک بنا یا مجموعه زیستی کوچک)، از طرحهای اولیه تا مراحل اجرایی و طراحی اجزا عناصر تشکیل دهنده بنا . فارغ التحصیلان گرایش معماری داخلی قادر به کسب مهارت های ویژه برای اخذ مشاغلی چون : طراحی نمایشگاه ها، کارهای نصب، طراحی اسباب منزل و یا طراحی های داخلی بسیار پیشرفته خواهند بود. درس اختیاری آن از بین دروس تاریخ معماری اسلامی ایران، فلسفه معماری اسلامی، سازههای نو، روشهای پیشرفته ساخت، سازههای سنتی، باغ سازی ایرانی، اقلیم شناسی کاربردی، زیبایی شناسی معماری، قوانین و مقررات شهری، شهرسازی اسلامی، هنرهای اسلامی، سیر تحول معماری اسلامی، 2 واحد را میبایست انتخاب کنید. جهانی مجازی را تصور کنید که شما در آن میتوانید محیط خود را به صورت سهبعدی ببینید، در آن قدم بزنید، به سمت اشیاء بروید و آنها را لمس کنید.

یک مهندس عمران، ممکن است کار نقشه برداری را بر عهده بگیرد یا در برخی شرایط، مشغول به ساخت و ساز گردد. برخی ها معتقدند که رشته معماری، بیش تر هنری است و رشته عمران، بیش تر با جنبه عملی کار سر و کار دارد. برخی دیگر ممکن است بر تغییرات ساختمانی یا طراحی ساختمان های خاص همانند مدارس تمرکز داشته باشند. زمینه های کاری معمولی را می توان در مدیریت ساخت و ساز، مدیریت شرکت های ساختمانی، مقامات، دفاتر مهندسی، شرکت های املاک، مستغلات و توسعه دهندگان پروژه یافت. در کشور ما ایران، یک سری از وظایف مهندسین عمران با مهندسی معمار تداخل پیدا کرده است و تقریبا می توان گفت هر دو می توانند کار یکدیگر را انجام دهند. هر آنچه شما در ظاهر شهر ها چه در خانه ها، مجتمع های تجاری و چه در جاده ها و گذرگاه ها مشاهده می کنید، همگی ناشی از هنر و ذوق مهندسین معماری است. اول از همه، ذکر این نکته واجب است که هر مهندس معماری که می خواهد کار خود را به صورت حرفه ای انجام دهد باید از جانب نظام مهندسی ساختمان پروانه اشتغال به کار دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید