طبقه بندی موضوعی مقالات ISI رشته مهندسی معماری

البته کسانی که می خواهند به صورت فردی کار کنند، معمولا برای چند سال در شرکتها مشغول به کار میشوند تا هم تجربهشان بیشتر شود و هم بتوانند سرمایه لازم برای مستقل کار کردن را فراهم کنند. معمار مرمت کار یکی دیگر از مشاغل مرتبط با این رشته است، که با مرمت کردن آثار باستانی می تواند فرهنگ و تفکر یک نظر را به نسلهای بعدی منتقل کند. به دلیل نیاز همیشگی انسان به سرپناه و محلی برای زندگی و همچنین رغبت انسان به زیبایی، رشته مهندسی معماری همیشه طرفداران خود را دارد. کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی، همه ی آن چیزی است که شما برای معمار شدن نیاز دارید. در رشته معماری پیش از شروع دوره یک نیمسال به عنوان پیش نیاز ارائه می گردد که جزو سنوات تحصیل به حساب نمی آید ولی ۸ واحد آن جزو واحدهای دوره محسوب می گردد.

بدون شک تحصیل در دانشگاه یکی از مهم ترین عوامل در آینده شغلی و تحصیلی شماست. برخی از دانشجویان فراموش می کنند که قوی ترین ارتباطاتی که در دوران شغلی خود میتوانند ایجاد کنند با اساتیدشان است. زبان انگلیسی در حد خوب به صورتی که بتوان به رفرنس ها و منابع اطلاعاتی معماری به زبان انگلیسی دسترسی داشت و آنها را مطالعه کرد. شما امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکترا را در ایران دارید. لازم بذکر است پذیرش وگزینش در این رشته به صورت ناحیه کشوری خواهد بود. دروس علمی و فنی در این رشته در کنار دروس هنری مانند طراحی و … در ضمن فارغالتحصیل معماری آمادگی کار در رشتههای مرتبط با معماری مثل طراحی صحنه و یا طراحی صنعتی را نیز دارد. البته در بعضی از آگهیهای استخدام کارآموز معماری، مدرک کاردانی این رشته یا رشتههای مرتبط نیز پذیرفته میشود. البته در سطح کارشناسی به جنبههای فنی معماری توجه بیشتری میشود. از آنجایی که در مقطع کارشناسی بیشتر جنبه ی فنی در رشته مهندسی معماری مطرح است دانشجویان میتوانند طراحی و اجرای سازه ها را عهده دار شوند و به ساختمان سازی بپردازند اما در کارشناسی ارشد بیشتر جنبه ی هنری این رشته مدنظر است و دانشجویان میتوانند در مورد هنر بکار رفته در یک سازه نیز نظر بدهند و دست به کار شوند .

دانشگاه علمی کاربردی نیز در در رشته وگرایشهای تخصصی معماری همچون کاردانی حرفه ای معماری داخلی و در مقطع کاردانی به کارشناسی در رشته هایی همچون کارشناسی حرفه ای معماری -طراحی بیرونی و کارشناسی حرفه ای معماری -طراحی داخلی اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور میکنند. نرم افزار کورل دراو در اکثر موارد برای طراحی به کار می رود اما برخی از کاربران به منظور انجام کار های ویرایشی از آن استفاده می کنند. یکی از قابلیت های این نرم افزار این است که کاربران می توانند رابط کاربری آن را به صورت دلخواه تنظیم کنند و قالب مخصوص خود را داشته باشند. پلاگین Vray روی بسیاری از نرم افزار های قدرتمند مثل 3D Studio Max، Modo، Katana، Nuke، Rhino، Maya، Cinema 4D، Soft image، SketchUp و Auto Desk اعمال شده و امکانات بی نظیری مثل نور پردازی طبیعی، متریال سازی پیشرفته، استفاده از دوربین های فول آپشن و همچنین موتور رندر پر سرعت و پر قدرت را برای کاربران فراهم می کند. و مشارکت در پروژه های مهم میتوانند شانس پذیرش خود را در کشور مورد نظر بیشتر کنند.

توانمندی در طراحی از مهارتهای پایه این شغل است (برای افزایش این مهارت حتما لازم نیست به کلاسهای حرفهای بروید، بلکه تنها باید مهارت دستی خود را زیاد کنید) که در طول دوران تحصیل نیز تقویت میشود. در طرح ها، سازه ها و نمونه های اولیه مسائل را شناسایی و حل کند. در این صفحه، دسته بندی موضوعی مقالات رشته مهندسی معماری نمایش داده شده است که با کلیک بر روی هر یک از این عناوین، می توانید لیست مقالات ISI آرشیو شده در آن کتگوری را مشاهده فرمایید. رشته مهندسی معماری بدون کنکور رشته ایست که علوم هنری و فنی را با هم تلفیق میکند و در واقع دو جنبه ی هنر و فن در کنار هم این رشته را شکل میدهند. عضویت در کادر فنی شهرداریها و سازمانهای مشابه. دروس هنری در مهندسی معماری اهمیت بیشتری دارد که دروس فنی و تئوری نقش در موازات این درس ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید