شرایط اخذ رشته مهندسی معماری – موسسه اعزام دانشجوی مپتا استادی

همانطور که می دانید بسیاری از نما ها و نقش و نگارهای زیبایی که در شهرها ما مشاهده میکنیم با کمک هنر معماری پدید آمده است، که این هنر قدمتی تاریخی در کشورهای مختلف دارد در ایران هم که قدمت آن به سال ها پیش از اسلام برمی گردد. برای تحصیل در رشته ی معماری در کانادا علاوه بر مدارک تحصیلی، داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی هم برای تحصیل در دانشگاه مورد نیاز است. یک آرشیتکت و مهندس معماری علاوه بر گذراندن دوره های رسمی آموزشی باید یک دوره ی کارورزی 3 ساله را تحت نظارت یک فرد حرفه ای در این زمینه سپری کنند. به علاوه، یک مهندس معماری علاوه بر خود معماری باید جنبه های مهندسی طراحی و ساخت و ساز ساختمان، از جمله مهندسی مکانیک و مهندسی برق را نیز مورد مطالعه قرار دهد. یک معمار در کانادا ممکن است در نوع خاصی از کارها از جمله طراحی مسکونی تخصص یافته یا در صنایع خاصی همانند بهداشت مشغول به کار شوند.

مهندسین معمار در صورت داشتن مهارت کافی میتوانند به سادگی در دفاتر فنی و مهندسی مشغول به کار شوند، اقدام به تاسیس دفتر طراحی مستقل کنند یا طراحی و نظارت بر پروژههای آزاد را بپذیرند. یک مهندس معماری اجزای ساختاری که باید در همه ی شرایط همانند آب و هوای بد ثابت و کارکردی باقی بمانند را طراحی می کند. یک معمار (آرشیتکت) ساختمان را با تمرکز بر جنبه های زیباشناختی و کارکرد آن طراحی می کند در حالیکه یک مهندس معماری، تمرکز کمتری بر طراحی و هنر دارد و بالعکس تمرکز بیشتری بر مبحث ریاضیات و فیزیک و ایجاد ساختارها دارد. ما اغلب از معماران به عنوان هنرمندانی یاد می کنیم که تمرکز آنها بر زیبایی شناسی یک ساختمان یا ساختار است. طراحی فضای سبز یکی از عوامل در حال رشدی است که نیاز به کارگیری معماران را دو چندان می کند. در سال های اخیر انواع ساخت و ساز سبز به دلیل استفاده از منابع تجدید پذیر و سازگاری با محیط زیست واثرات مثبت در ارتقای کاهش ضایعات بیشترین توجه را به خود جلب کرده اند. با توجه به افزایش هزینه های انرژی، تقاضا برای طراحی های سازگار با محیط زیست برای صرفه جویی در انرژی رو به افزایش می باشد.

تعادل بین جنبه های تئوری، هنری و فنی و زیست محیطی، پایه تمامی تمور در این دانشکده می باشد. اگرچه بین رشته ی مهندسی معماری و خود معماری شباهت هایی وجود دارد و دانشجویان ممکن است برخی از دروس مشابه را در چارت درسی هر دو رشته مشاهده کنند، اما موضوع و تمرکز اصلی هر یک از این دو رشته متفاوت است. بین سال های 2014 تا 2024 نرخ افزایش حقوق مهندسان معماری به 8٪ می رسد. مفهوم آرشیتکت در کانادا با تیمی از معماران و مهندسان معماری که همراه با همدیگر فعالیت می کنند، به واقعیت می پیوند. آنتاریو: با توجه به افزایش بازه سنی و بازنشستگی افراد، افزایش تقاضا برای معماران خصوصا در جهت کمک به ساخت و ساز مراکز خدمات درمانی، خانه سالمندان و بازنشستگان رو به رشد خواهد بود. این رونق تقاضای چشمگیری جهت استخدام معماران به وجود آورده است. جهت دریافت جدیدترین اطلاعات در مورد بهترین منابع آزمون نظام مهندسی معماری و نحوه شرکت در آن با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید. افراد با تجربه در زمینه ی ساخت و ساز ساختمان های سبز، بهترین فرصت های شغلی را خواهند داشت. اگر یک رشته میان رشتهای شما را به هیجان میآورد، رشته معماری میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

طبق آخرین بررسی های تیم فسفر، در حال حاظر یک مهندس معماری باید بتواند طراحی های خود را از طریق نرم افزارهای تخصصی رشته معماری انجام دهد. دانشجویان برای طراحی و مدلسازی مجدد فعالیت ها، در حین تحصیل و کارورزی خود و همچنین بعد از فارغ التحصیلی از ابزارهای طراحی با کمک کامپیوتر و نرم افزارهای تجزیه تحلیل استفاده می کنند. برخی از دانشجویان کارورزی خود را در طول دوران تحصیل شروع می کنند در حالیکه برخی دیگر منتظر پایان دوره ی تحصیلی خود می مانند. برخی از فارغ التحصیلان رشته ی مهندسی معماری در کانادا ممکن است در شرکت های مشاوره یا فروش و یا در سمت های مدیریتی فعالیت داشته باشند. مهندسان معماری با صورت مکمل با آرشیتکت ها فعالیت می کنند و هر دو حرفه برای ساخت و ساز ضروری هستند. مهندسان معماری طرح هایی را برای ساخت و نوسازی ساختمان های تجاری، سازمانی و مسکونی تصور و برنامه ریزی کرده و آن را توسعه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید