رشته ی مهندسی معماری در کانادا – ویزا موندیال

در صورتی که به هر دلیل به تلفن ثابت دسترسی ندارید ما برای مشاوره با شما تماس میگیریم! دوره کارشناسی مهندسی معماری با طرح نهایی حداقل چهار سال به طول می انجامد. مطالعه رشته مهندسی معماری در آلمان به این معنی است که شما علاوه بر کسب دانش در حوزه معماری، مهارت های هنری ای را نیز کسب می کنید. در حال حاضر دانشگاههای دولتی رشته معماری را برای مقطع کارشناسی در قالب دو رشته اصلی «مهندسی معماری» و «معماری داخلی» ارائه میکنند که البته تعداد پذیرش رشته مهندسی معماری به نسبت معماری داخلی خیلی بیشتر است. رشته مهندسی معماری رشته ای صرفا بر پایه دانش فنی نیست و برای ورود به آن، وجود ذوق هنری و قدرت خلق یک اثر نو بسیار ضروری است. در این جا ذکر یک نکته بسیار مهم و ضروری است؛ با توجه به تغییر ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری و تغییر در سهمیه های کنکور،که هر ساله توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعمال می شود،رتبه های قبولی هر سال نسبت به سال های قبل دارای نوسان و تغییر است.بنابراین توصیه می شود برای انتخاب رشته کنکور،فقط به رتبه قبولی سال های قبل اکتفا نکنید و به کمک مشاور انتخاب رشته حرفه ای،قبولی خود را در کنکور تضمین نمایید.

رشته ی نقشه کشی معماری و معماری داخلی در کنکور سراسری، زیر مجموعه ی گروه ریاضی و فیزیک است یعنی یک دانش آموز هنرستانی اگر به یکی از این دو رشته علاقه مند باشد و بخواهد از طریق کنکور سراسری وارد این رشته شود باید در کنکور رشته ریاضی شرکت کند و نه کنکور هنر. برای ورود به رشته مهندسی معماری و طراحی دکوراسیون ، از دو طریق می توان عمل کرد: یکی اینکه دانش آموزان علاقه مند می توانند پس از قبولی در سال اول متوسطه ، وارد شاخه کاردانش شده و در رشته طراحی معماری داخلی تحصیل کنند. مهندس معمار باید روش مند و منطقی باشد. از آنجا که شما با افراد مختلف به عنوان یک رشته معماری کار خواهید کرد ، باید بتوانید ایده های خود را به طور موثر به افرادی که در پروژه های مختلف کار می کنند ، منتقل کنید. یکی از نکات مثبت در مورد رشته مهندسی معماری در آلمان، برگزاری کلاس ها یا دوره های این رشته به دو زبان انگلسی و آلمانی می باشد. مهندسی معماری یکی از رشتههای شاخهی ریاضی فیزیک است که شامل دو بخش هنری و مهندسی است، درواقع باید گفت این رشته تلفیقی از دو زمینهی هنر و ساختمان است؛ یعنی افرادی که در این رشته متخصص و فارغالتحصیل میشوند هم ازلحاظ هنری میتوانند در طراحیهای داخلی، تهیهی نقشهها بر اساس مسائل زیباییشناسی، طراحی و اجرای پروژهها بر اساس فرهنگ و مسائل هنری، طراحی داخلی ساختمانها و …

اگر کسی از ما بخواهد که پر مخاطب ترین رشته ها در آلمان را نام ببریم، بدون شک یکی از رشته های نام برده شده، رشته مهندسی معماری می باشد. رشته مهندسی معماری مناسب چه کسانی است؟ شاید به جرئت بتوان گفت، از معدود رشتههایی است که مهندسی و هنر را در سطح بسیار عمیقی در این رشته به هم ممزوج می بینیم.علاقه مندان برای ورود به این رشته باید دارای قدرت تجسم فضایی بالایی باشند و درک هندسی خوبی داشته باشند و بتوانند زیبایی و هنر و آرامش را به نمایش بگذارند. چنانچه بخواهیم بدون مقدمه به معرفی رشته مهندسی معماری بپردازیم باید بگوییم این رشته برای آن دسته از افرادی که علاقه شدیدی به ساخت و ساز و همچنین هنر دارند بهترین گزینه خواهد بود. ابتدا به معرفی رشته مهندسی معماری می پردازیم و سپس رتبه قبولی رشته مهندسی معماری را (که از رشته های پرطرفدار رشته ریاضی است) در کنکور سال قبل بررسی می کنیم. در گذشته رشته مهندسی معماری،معماری داخلی را نیز در بر داشت.

رشته مهندسی به دو دسته فنی و هنری تقسیم می شود. او این کارها را با تکیه بر علم مهندسی ، ذوق هنری و شناختی که از فرهنگ ، آداب و رسوم ، جغرافیای انسانی و طبیعی محل مورد نظر خود دارد ، انجام می دهد. مفاهیمی که در این دروس وجود دارد بر پایه طرز تفکری کاملاً متفاوت با دروس دبیرستان بوده به همین جهت موفقیت فرد در دوره دبیرستان و کنکور تضمینی برای موفقیت در دانشگاه نیست. معنی لغوی معماری را این گونه می توان بیان کرد که معماری یعنی آبادسازی و معمار کسی است که در آبادانی دنیایی کوشا باشد. معماری را میتوان روشی معرفی کرد که از دوران ماقبل تاریخ آغاز شد، به عنوان روشی برای بیان فرهنگ تمدنها در هر هفت قاره مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین در بعضی از دانشگاه های روزانه نیز رشته مهندسی معماری در پردیس های خودگردان به دانشجویان ارائه می شود. و یا از طریق دانشگاه و رشته مهندسی معماری است که علاقه مندان با شرکت در کنکور سراسری ، می توانند در دانشگاه هایی که از این رشته پشتیبانی می کنند در این رشته تحصیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید