رشته ی مهندسی معماری در کانادا – ویزا موندیال

دروس هنری در مهندسی معماری اهمیت بیشتری دارد که دروس فنی و تئوری نقش در موازات این درس ها هستند. این رشته که برخی آن را مادر هنرها می دانند، قدمتی بسیار طولانی در تاریخ معماری داخلی دارد و در ایران نیز به سال ها پیش از اسلام باز می گردد. پیشینه معماری ایران به حدود ۱۰۰۰ سال پیش از اسلام میرسد و پس از ظهور این دین نیز تاکنون شاهد بیش از ۱۴۰۰سال معماری ایرانی- اسلامی هستیم. به طور کلی می توان گفت که همکاری این دو رشته با هم، سبب ایجاد سازه های خوب و مفید می گردد. برنامه درسی مهندس معماری با هدف اعمال اصول مهندسی در ساخت، برنامه ریزی و طراحی ساختمان ها و سایر سازه ها طراحی شده است. این گرایش شامل دروس تخصصی، دروس اختیاری و پایاننامه است. این گرایش شامل دروس اختصاصی، دروس اختیاری و دروس پایه است. مهندسان معماری ممکن است در طرح های مختلف یک سیستم ساختمان خاص مانند لوله کشی ، برق و تهویه ساختمان تخصص داشته باشند. یک مهندس معمار موفق باید بتواند وظایف مختلفی را انجام دهد که شامل کارگردانی و نظارت بر عملیات ساختاری، مکانیکی و برقی در پروژه های ساختمان سازی برای اطمینان از کارآیی های کارآمد ساختمان می باشد.

برنامه درسی مهندس معماری تأکید ویژه بر چیدمان و زیبایی شناسی پروژه های ساختمانی دارد. دوره های عملی در طراحی ساختمان با تأکید بر طراحی و تهیه پیش نویس رایانه ای (CADD)،ریاضی، هنرهای لیبرال، ساختارها، شیوه های حرفه ای، علوم فیزیکی و روش های ساختمانی است. یک سبک یا روش طراحی است که به ساخت درون ساختمان میپردازد. گرایش معماری-معماری: این گرایش بیشتر به طراحی فضاهایی برای انسان و مطالعه روی ارتقای کیفیت معماریهایی که در حال انجام است میپردازد. توصیه ما به دانشجویان و داوطلبان تحصیل در رشته معماری این است که در هر صورت، به دروس تدریس شده از دانشگاه اکتفا ننمایند البته دروس دانشگاه و قوانین و آموزش هایی که خواهید دید بستری مناسب و علمی برای شما فراهم خواهد نمود ولی در عمل و در بازار کار واقعی، شما نیاز به مهارت استفاده از نرم افزارهای جدید و مطرح در دنیا و ایران هستید، بنابراین حین تحصیل از دوره های آموزشی نرم افزارهای مرتبط استفاده نمایید. برای شغل مهندسی معماری در تهران، کسب لیسانس معماری الزامی است، برنامه های لازم جهت کسب درجه معماری به طور کلی پنج سال به طول می انجامد و توسط استاد مهندسی معماری حرفه ای آموزش داده می شود، زمان مورد نیاز بستگی به میزان تحصیلات و آموزش های قبلی شما در معماری دارد.

در راستای هدف فوق سعی شده است که در برنامهریزی این دوره حداکثر بهای ممکن به پروژههای طراحی معماری و دروس فنی و نظری پیرامون آن داده شود. مهندسین معماری که رشته کارشناسی خود را به خوبی گذرانده و وارد کارشناسی ارشد شده اند، علاوه بر طراحی بناهای مختلف، می توانند طراحی ماکت پروژه های مختلف را انجام داده و حتی دستی نیز در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشند. تاریخچه علم معماریمعماری داخلی چیست؟ مقدار حقوق مهندس معماری داخلی چقدر است؟ معماری یک رشته میان رشته ای است که تحصیل در آن در مقطع کارشناسی چهارسال به طول میانجامد. بسته به وضعیت بهره برداری، یک مهندس معماری می تواند دارای مدرک معماری از یکی از دانشگاه های معماری تهران باشد که توسط هیئت اعتبار بخشی ملی معماری (NAAB) تأیید شده است. به علاوه، مرز بین فضای عمومی و خصوصی، روزبهروز در حال کمرنگتر شدن است. پس از تأیید، متقاضیان واجد شرایط می توانند در شرکت های طراحی سازه و برقی به دنبال کار باشند. مقدار حقوق و مزایای مهندس معمار بستگی به عوامل زیادی دارد که در صورت داشتن هر یک از آن ها و تجربه زیاد به مقدار مبلغ دریافتی اضافه می گردد، به طور کلی برای مهندسین، متوسط حقوق تقریباً 7تا 8 میلیون تومان در ماه و برای یک مهندس سازه حدود 5تا 6 میلیون تومان در ماه است.

برای ساخت هر سازه ای ابتدا باید نقشه های آن تهیه گردد. تفاوت مهندس معمار و معمار داخلی و شرایط بازار کار هر کدام و… این جز سوالاتی است که همه دانشجویان رشته معماری یا معماری داخلی و تمامی افرادی که نام رشته تحصیلی معماری داخلی می شنوند،دارند. مهندسی معماری یک حرفه دارای پروانه کسب و نسبتاً جدید است که در قرن بیستم در نتیجه پیشرفت سریع فناوری انقلاب صنعتی پدید آمده است، مهندسان معماری مهندسانی هستند که در نقشه کشی و ساخت ساختمان تخصص دارند، این حرفه امروزه بسیار مهم است، زیرا جهان ما در انقلاب مهم فناوری غوطه ور است. به منظور ایجاد یک ساختمان سازگار با محیط زیست و پایدار، اطلاعات به روز شده در مورد طرح های ایمن، کدهای ساختمان و ویژگی های مواد داشته باشد. اگر اشتیاق به طراحی فضاهای مدرن و یا کلاسیک دارید تا افراد دیگر بتوانند به کار، زندگی خود مشغول شوند، رشته مهندسی معماری می تواند یک انتخاب شغلی ایده آل باشد. مهندسان معماری با میراث هزاران ساله نوآوری تدریجی در فناوری ساخت و ساز و پیشرفت علمی، آخرین دانش و فناوری های علمی را در طراحی ساختمان ها به کار می گیرند، یک مهندس معمار به طور متوسط 50 سال از 80 سال زندگی خود را در داخل ساختمان ها می گذراند.

دیدگاهتان را بنویسید