رشته مهندسی معماری و معرفی + رتبه قبولی – دورخیز

در کشور استرالیا 5 سال اخیر رشد متوسط 10.2 درصد و رشد کاهشی 8.6 درصد میباشد . آمریکا – متوسط در آمد سالانه مهندس معمار ۷۲.۵۵۰ دلار (متوسط درآمد سالانه مهندسان۸۳.۳۴۰ دلار و برای همه مشاغل۳۳.۸۴۰ دلار) در سال۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، ۷۳,۲۰۰دلار بوده است. مهندس معمار میتواند با طراحی بناها و ساخت ماکت و طراحی معماری داخلی فعالیت نمایند . مهندسان معماری که مدارک عالی در مقطع تحصیلات تکمیلی دارند، به دلیل گذراندن دروس هنری معماری بیشتر، علاوه بر طراحی بناها میتوانند به طراحی و ساخت ماکت و طراحی معماری داخلی بپردازند یا به عنوان ناظر ساخت فعالیت کنند. طراحی (تک بنا یا مجموعه زیستی کوچک)، از طرحهای اولیه تا مراحل اجرایی و طراحی اجزا عناصر تشکیل دهنده بنا . دانشجویان میتوانند یا به رشته مهندسی معماری که مرتبط است ادامه تحصیل دهند یا زودتر وارد بازار کار شوند و به عنوان معمار فنی به طراحی بناها یا مجموعههای زیستی کوچک و یا ناظر اجرای طرح و سرپرست دفتر مشاوره مشغول شوند .

و سود آور بودن این عرصه، به نظر می رسد بازار کار نسبتا مناسبی پیش روی مهندسان معماری باشد. گفتنی است که این رشته محبوب و پرطرفدار، برای مهندسان معماری متخصص، بازار کاری خوبی نیز دارد. در این مطلب به توضیح کامل رشته مهندسی معماری و بازار کار رشته مهندسی معماری می پردازیم. رشته مهندسی معماری که به عنوان مهندسی ساختمان نیز شناخته میشود، یک رشته مهندسی است که با جنبههای فنی و رویکرد چند رشتهای برای برنامه ریزی، طراحی، ساخت و بهره برداری از ساختمانها مانند تجزیه و تحلیل و طراحی یکپارچه سیستمهای زیست محیطی (صرفه جویی در انرژی، سیستم تهویه مطبوع، لوله کشی، روشنایی، حفاظت از آتش، صوت، حمل و نقل عمودی و افقی و سیستمهای برق)، سیستمهای ساختاری، رفتار و خصوصیات اجزا و مصالح ساختمان و مدیریت ساخت معرفی گردد. INTP : علاقه به تحلیل و حل مسائل پیچیده دارند و به مشاغلی که به فکر و روش خلاقانه احتیاج دارد علاقه مند هستند . در نهایت، دانش آموزان ممکن است بخواهید به در نظر حضور در یک مدرسه است که دارای یک موسسه مهندسی (AEI) شاخه دانشجویی معماری.AIE، یک سازمان برای حرفه ای ها در صنعت ساخت و ساز، نیاز به فصل دانش آموز را به توسط هیئت اعتباربخشی برای مهندسی و فناوری معتبر است.دانش آموزان علاقه مند در برنامه های مهندسی معماریممکن است می خواهم برای حفظ این ملاحظات را در ذهن:برنامه های مقطع کارشناسی در دسترس به عنوان برنامه 4 ساله یا 5 ساله هستند.

پیش از شروع دوره یک نیمسال به عنوان پیش نیاز ارائه می گردد که جزو سنوات تحصیل به حساب نمی آید ولی ۸ واحد آن جزو واحدهای دوره محسوب می گردد. وقتی صحبت از رشته معماری می شود ، این فقط کافی نیست که بدانید کدام معادله را باید در ماشین حساب یا برنامه کامپیوتری تایپ کنید. دقت کنید مهندس معماری که میخواهد بر کار نظارت ساختمانها مشغول شود حتماً باید از سوی سازمان نظام مهندسی پروانهی اشتغال به کار دریافت کند. حقوقی که مهندس معمار دریافت می کند نسبت به خیلی از مشاغل بهتر است و اگر این افراد پروانه اشتغال به کار از سازمان نظام مهندسی داشته باشند بابت هر تاییدیه نقشه مبلغ مناسبی می گیرند. در این مقاله میخواهیم در رابطه با معیارهای کارفرمایان برای استخدام مهندس معمار، صحبت کنیم. در قسمت میخواهیم تمام راههای ورود به این رشته تحصیلی را بررسی کنیم. زمان تدریس هر درس نظری 17 ساعت، عملی و آزمایشگاهی 34 ساعت و کارگاهی 51 ساعت در طول یک نیمسال تحصیلی است. این جز سوالاتی است که همه دانشجویان رشته معمارییا معماری داخلی و تمامی افرادی که نام رشته تحصیلی معماری داخلی می شنوند،دارند.

رشته مهندسی معماری یکی ار رشته های پر طرفدار رشته ریاضی فیزیک است که البته بچه هایی که هنرستان و فنی حرفه ای هم معماری خوانده اند می توانند به صورت کاردانی ناپیوسته وارد این رشته شوند و بعد برای کارشناسی دوباره شرکت کنند. در این گرایش به روش هایی پرداخته می شود که اثرات و تخریبات این بلایا را از پیش، در حین و پس از آن به حداقل رساند. بیشتر این تیپ خود را هنرمند میدانند حتی اگر در این زمینه مشغول نباشند و این افراد اعتقاد داردن که ویژگی یک هنرمند را دارد . رشته معماری دو جنبه هنری و فنی دارد زیرا در درس های ارائه شده دروسی مانند طراحی ، زیبا شناسی که جنبه هنری رشته و همچنین دروسی مانند سازه های بتنی و فلزی ، مقاومت مصالح وجود دارد که به جنبه فنی این رشته مربوط می شود . INFP : این تیپ علاقه دارد به شکل خلاقانه نظرات خود را بیان نماید . هندسه مناظر و مزایا و ریاضیات و آمار را به دقت مطالعه نماید. برای این کار دانشجویان باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایند و اطلاعات مربوط به دانشگاه را مطالعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید