رشته مهندسی معماری و معرفی + رتبه قبولی – دورخیز

البته متقاضیان باید توجه داشته باشند که شرکت در این آزمون تحت شرایط خاصی امکان پذیر است. یک مهندس معماری در کانادا ممکن است در حوزه های خاصی همانند طراحی سیستم های انرژی تخصص یافته و یا بر سیستم های الکتریکی، نورپردازی یا سیستم های صوتی تمرکز داشته باشد. بسته به اینکه آیا مهندس معمار در استخدام شرکت باشد یا به صورت آزاد کار کند، یک معمار ممکن است در دفتر خود، گاه از خانه یا تعدادی از دفاتر شرکت کار کند. محل کار مهندس معمار در دفاتر کاری و در محل پروژه های ساخت و ساز است و در محل پروژه باید از لباس های ایمن از جمله کلاه و کفش مجهز استفاده کند. مهندسان معمار علاوه بر طراحی بناها میتوانند به طراحی و ساخت ماکت و طراحی معماری داخلی بپردازند یا به عنوان ناظر ساخت فعالیت کنند. به طراحی، ساخت و نوسازی بناها و اجزای داخلی آنها مهندسی معماری میگویند. این نرم افزار یکی از قدیمی ترین نرم افزار های مورد استفاده در رشته مهندسی معماری می باشد اما در حال حاضر توانایی رقابت با نرم افزاری همچون Revit را ندارد.

آیا می توان از منابع قدیمی برای شرکت در آزمون نظام مهندسی معماری استفاده کرد؟ دو دانشگاهی که میتوان برای تحصیل بدون کنکور از آنها نام برد میتوان به دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره کرد . دانشگاه آزاد در دومقطع کاردانی وکارشناسی اقدام به جذب دانشجو در رشته مهندسی معماری در شروع هر نیمسال میکند. معمولا ساخت و ساز با اتفاقات غیر منتظره ای همراه است در نتیجه متخصصانی وجود دارند تا اطمینان حاصل کنند که همه چیز در زمان مناسب و در مکان مناسب قرار دارد، همه کارگران وظایف خود را به درستی انجام می دهند و بنا به این دلایل، یک ساختمان به موقع تکمیل می شود؛ بنابراین مهندسین معماری که در ساخت و ساز تخصص داشته و همچنین مسئولیت اصلی مدیریت یک پروژه ساختمانی را بر عهده دارند. احساس مسئولیت بالایی دارد: مهندس معمار تا تمام شدن کامل یک سازه هر لحظه بر کار نظارت دارد.

تفکر خلاق دارد: خلاقیت از مهمترین ویژگیهای یک مهندس معمار است. اگر کسی استعداد هنری کمتری داشته باشد، ممکن است یک مهندس ناظر خوب، مدیر پروژه یا یک برنامهریز شهری موفق شود اما بدون استعداد هنری، هیچ گاه نمیتواند یک طراح معمار موفق باشد. اگر شما به کار خود مسلط نباشید و حتی کمی از اصول کار این مهندسان را ندانید، به دلیل نزدیکی فعالیتهای این دو شغل، ممکن است آنها کار را از دستتان بگیرند و در چیزی که به طور مستقیم در حیطه تخصص شماست، اعمال نظر کنند. پس معماری چیزی فراتر از ساختن یک شئ است. مهندس معماری رشتهای فنی و هنری است و بعد هنری از سختی کار آن میکاهد. انعطاف پذیر است: مهندس معمار باید بتواند در محیطها و شرایط متفاوت آب و هوایی و با افراد مختلف کار کند. تفاوت مهندس معمار و معمار داخلی و شرایط بازار کار هر کدام و… مهندس معمارکسی است که با تکیه بر علم مهندسی و شناخت جامعه، فرهنگ، جغرافیای طبیعی و انسانی و آداب و رسوم و سنتهای هر کشور با ابزارها و مواد مختلف بناهایی میسازد و راحتی و آسایش مردم را فراهم میکند. همچنین، نحوه طراحی صحیح و ایمن بناها میتواند موجب افزایش رفاه، آسایش و آرامش خیال مردم یک شهر شود.

امروزه گفته میشود که بناها تاثیرات روحی و روانی زیادی بر انسانها دارند. خلاصه میشود و جنبه فنی در برگیرنده بحث های اجرایی، تکنیک های ساخت و ساز، جزئیات اجرایی و مواردی دیگر از این دست است. معماری داخلی شامل برنامه ریزی جزئیات داخلی یک ساختمان مسکونی یا تجاری است. چرا باید از منابع آزمون نظام مهندسی معماری مطلع شویم؟ منابع مطالعاتی آن ها نسبت به آزمون های نظام مهندسی برق و آزمون های نظام مهندسی مکانیک بسیار بیشتر است. تحصیل بدون کنکور وآزمون در رشته مهندسی معماری میسر وممکن است. برای کسب اطلاعات بیشتر به ماهنامه های معماری و ساختمان مراجعه کنید. حداقل تحصیلات برای ورود به این شغل مدرک کارشناسی است. توانمندی در طراحی از مهارتهای پایه این شغل است (برای افزایش این مهارت حتما لازم نیست به کلاسهای حرفهای بروید، بلکه تنها باید مهارت دستی خود را زیاد کنید) که در طول دوران تحصیل نیز تقویت میشود.

دیدگاهتان را بنویسید