رشته مهندسی معماری : بازار کار، درآمد، آینده شغلی، دانشگاه های برتر – فسفر

برای دیدن کارنامه های قبولی آزمون نظام مهندسی معماری – رشته طراحی معماری اینجا را ببینید. برای دیدن کارنامه های قبولی آزمون نظام مهندسی معماری – رشته نظارت معماری اینجا را ببینید. وینیپگ: به دلیل میزان ساخت و سازهای برنامه ریزی شده در بخش های صنعتی، تجاری، اداری و مسکونی در وینی پگ، چشم انداز فرصت های شغلی برای حرفه ی معماری بسیار مناسب است. چشم انداز شغلی رشته ی معماری در کانادا بسیار مناسب است. 10٪ افراد حقوقی پایینتر از 52,570 و 10٪ مهندسان بسیار باتجربه ی معماری حقوقی بالاتر از 136,000 دلار دریافت می کنند. از آنجا که تغییرات منابع مربوطه اهمیت بسیار زیادی در قبولی دارد، متقاضیان گرامی می توانند برای دریافت لیست بهترین کتاب برای آزمون نظام مهندسی با مشاورین کاردان ایران تحصیل در تماس بوده و همه اطلاعات لازم را دریافت نمایند. برای آگاهی از لیست مواد و منابع آزمون نظام مهندسی معماری در تمام گرایش ها با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید. این شخص می تواند در شرکت های مختلف به عنوان مشاوره طراحی کار کند؛ می تواند در زمینه طراحی صحنه، غرفه و غیره وارد بازار شود و فعالیت کند؛ و یا می تواند به صورت شخصی دفتر خدماتی زده و پروژه معماری و دکوراسیون انجام دهد.

بیشتر طرفداران رشته مهندسی معماری به این موضوع فکر می کنند که کنکور ریاضی بدهند یا کنکور فنی؟ از آنجایی که در مقطع کارشناسی بیشتر جنبه ی فنی در این رشته مطرح است دانشجویان میتوانند طراحی و اجرای سازه ها را عهده دار شوند و به ساختمان سازی بپردازند اما در کارشناسی ارشد بیشتر جنبه ی هنری این رشته مدنظر است و دانشجویان میتوانند در مورد هنر بکار رفته در یک سازه نیز نظر بدهند و دست به کار شوند . یکی از موارد مهم در مورد آزمون نظام مهندسی این است که این رشته دارای سه گرایش طراحی، نظارت و اجرا می باشد. براي موارد ذكر شده منابع معتبر علمی و حرفه ای مورد نظر بوده و منبع خاصي معرفي نميگردد. مانیتوبا: با توجه به افزایش فعالیت در زمینه ی بازسازی خانه ها، ساخت آپارتمان های جدید، تبدیل ساختمان های قدیمی به اقامتگاه های چند منظوره، نهادهای تجاری و فراهم آوردن امکانات زندگی برای سالمندان، به مراتب افزایش تقاضا برای نیروی کار در حرفه معماری نیز وجود دارد.

فارغالتحصیلان این رشته همانند دانشجویان مهندسی معماری پیوسته میتوانند برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و نیز ورود به بازار کار حرفهای اقدام نمایند. یک آرشیتکت و مهندس معماری علاوه بر گذراندن دوره های رسمی آموزشی باید یک دوره ی کارورزی 3 ساله را تحت نظارت یک فرد حرفه ای در این زمینه سپری کنند. حرفه ی معماری به چرخه اقتصادی و میزان فعالیت ساخت و ساز در منطقه وابسته است. مهندسان معماری با صورت مکمل با آرشیتکت ها فعالیت می کنند و هر دو حرفه برای ساخت و ساز ضروری هستند. این دوره ی کارورزی برای دانشجویان معماری این امکان را فراهم می کند تا با نحوه ی ترکیب اجزای مختلف طراحی ساختمان یا سیستم ها در یک سیستم یکپارچه آشنا شوند. یکی از رشته های جذاب که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. یک مهندس معماری در کانادا ممکن است در حوزه های خاصی همانند طراحی سیستم های انرژی تخصص یافته و یا بر سیستم های الکتریکی، نورپردازی یا سیستم های صوتی تمرکز داشته باشد.

مهندسان معماری بیشتر با سیستم های داخل ساختمان ها که نیازمند سطح بالایی از تکنیک های مهندسی هستند، سرو کار دارند. در کامپیوتر واحد پردازش CPU یا واحد پردازنده مرکزی نام دارد که گاهی بهعنوان مغز سیستم نیز نامیده می شود. از معماری به عنوان فن سازماندهی فضا نیز نام برده اند به عبارت دیگر مهندسی معماری هنر محصور کردن فضا جهت استفاده بشر است. از جمله مهم ترین مراحل رسیدن به اهداف کاری و شغلی این دانش آموختگان، شرکت و عبور موفقیت آمیز در آزمون نظام مهندسی است که در هر سال دو بار برگزار می شود. البته متقاضیان باید توجه داشته باشند که شرکت در این آزمون تحت شرایط خاصی امکان پذیر است. سرفصل این مقطع با رویکرد بینا رشتهای و توجه به ارتباط معماری با سایر علوم در سال 92 توسط وزارت علوم بازنگری شده و در این دانشکده آموزش مطابق سرفصل جدید صورت میگیرد . در این رشته دروس هنری اهمیت بیشتری داشته و دروس علمی و فنی در راستای دروس هنری است. میانگین حقوق یک مهندسی معماری در کانادا 96,769 دلار یا 50 دلار در ساعت است. بین سال های 2014 تا 2024 نرخ افزایش حقوق مهندسان معماری به 8٪ می رسد. استخدام مهندسان معماری در کانادا از طریق شرکت های معماری خصوصی و دولتی انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید