رتبه قبولی رشته مهندسی معماری و معرفی رشته

احساس مسئولیت بالایی دارد: مهندس معمار تا تمام شدن کامل یک سازه هر لحظه بر کار نظارت دارد. تفکر خلاق دارد: خلاقیت از مهمترین ویژگیهای یک مهندس معمار است. از این رو می توان گفت که رشته معماری به دلیل این خصلت و به ویژه با توجه به ماهیت هنری و نقش مهمی که خلاقیت هنری در آن ایفا می کند اساساً با سایر رشته های مهندسی متفاوت است. گرایش های مهندسی معماری درمقاطع تحصیلی بالاتر هستند. بدون شک تحصیل در دانشگاه یکی از مهم ترین عوامل در آینده شغلی و تحصیلی شماست. با کلیک بر روی لینک می توانید از آخرین رتبه قبولی مهندسی معماری دانشگاه سراسری مطلع شوید و یا در صورت داشتن هر گونه سوالی در خصوص تمامی رشته ها با مشاوران مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید. برای آشنایی بیشتر با طراحی داخلی مطب اینجا را کلیک کنید. به همین دلیل برای دریافت آخرین اطلاعات درباره منابع آزمون نظام مهندسی معماری در شبکه های اجتماعی اعلام شده در این صفحه (شبکه های اجتماعی دپارتمان نظام مهندسی آکادمی تخصصی معماری) عضو شوید و یا با شرکت در همایش های رایگان آشنایی با ابعاد مختلف آزمون نظام مهندسی معماری که هر ماه در آکادمی تخصصی معماری برگزار می شود از آخرین اطلاعات و تغییرات آزمون مطلع شوید.

برای ارتباط با مشاوران ما و دریافت پاسخ سوالات خود در مورد رشته معماری بدون کنکور از صفحه ارتباط با ما استفاده کنید. مهندسان معمار که پروانه اشتغال به کار از سازمان نظام مهندسی دارند، بابت هر تاییدیه نقشه مبلغ مناسبی دریافت می کنند. شما از دوران دانشجویی میتوانید در این حوزه فعالیت کنید فقط کافیست به قوانین طراحی مسلط باشید، همچنین بتوانید با برنامه نقشه کشی کار کنید. چرا که سوالات امتحانی تماما از این کتب طراحی خواهد شد و ممکن است در نسخه های جدید تغییرات زیادی ایجاد شده باشد. آنهایی که خود، شرکت شخصی راه اندازی کرده اند، در کنار سختی های زیاد کار، اگر بتوانند به خوبی مشتری جذب کرده و پروژه های زیادی بگیرند، درآمد بسیار خوبی خواهند داشت. میزان متوسط درآمد یک طراح داخلی در سال 2010 در آمریکا، چیزی حدود 47 هزار دلار بود. درآمد هر کشور با سایر کشور های دیگر متفاوت است و نمی توان به طور دقیق گفت که رشته مهندسی معماری چقدر درآمد دارد. مهندس معمارکسی است که با تکیه بر علم مهندسی و شناخت جامعه، فرهنگ، جغرافیای طبیعی و انسانی و آداب و رسوم و سنتهای هر کشور با ابزارها و مواد مختلف بناهایی میسازد و راحتی و آسایش مردم را فراهم میکند.

در این جا ذکر یک نکته بسیار مهم و ضروری است؛ با توجه به تغییر ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری و تغییر در سهمیه های کنکور،که هر ساله توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعمال می شود،رتبه های قبولی هر سال نسبت به سال های قبل دارای نوسان و تغییر است.بنابراین توصیه می شود برای انتخاب رشته کنکور،فقط به رتبه قبولی سال های قبل اکتفا نکنید و به کمک مشاور انتخاب رشته حرفه ای،قبولی خود را در کنکور تضمین نمایید. اگر به بررسی اجمالی آگهی های استخدامی مهندس معماری بپردازید، متوجه خواهید شد اکثر کارفرماها، شرکت ها و سازمان ها یکی از شرایط جذب مهندس معمار را تسلط بر نرم افزارهای مربوط به حوزه مهندسی معماری قرار داده اند.بنابراین اگر می خواهید در شغل مهندسی معماری موفق باشید، به راحتی و سریعا بتوانید شغل مناسب و پردرآمدی را پیدا کنید و یا اگر شاغل در این حوزه هستید و می خواهید پله های ترقی را سریعتر طی کنید، مطمئن باشید یادگیری نرم افزارهای تخصصی مهندسی معماری یکی از راه های اصلی و مطمئن برای شماست. اگر کسی استعداد هنری کمتری داشته باشد، ممکن است یک مهندس ناظر خوب، مدیر پروژه یا یک برنامهریز شهری موفق شود اما بدون استعداد هنری، هیچ گاه نمیتواند یک طراح معمار موفق باشد.

بدون امضا و اجازه مهندس معمار نیز ادامه ساخت غیر ممکن است. تمرین معماری برای بیشتر معماران به معنای طراحی به خودی خود نیست، بلکه در مورد هماهنگی پروژه ها، حل مشکلات طراحی و نظارت بر جزئیات ساخت و ساز است. از آنجایی که در مقطع کارشناسی بیشتر جنبه ی فنی در رشته مهندسی معماری مطرح است دانشجویان میتوانند طراحی و اجرای سازه ها را عهده دار شوند و به ساختمان سازی بپردازند اما در کارشناسی ارشد بیشتر جنبه ی هنری این رشته مدنظر است و دانشجویان میتوانند در مورد هنر بکار رفته در یک سازه نیز نظر بدهند و دست به کار شوند . بنابراین، یک مهندس معمار میتواند به عنوان کارمند در شرکتها مشغول کار شود یا به صورت مستقل فعالیت کند. امکان فعالیت مهندسان معماری در بخشهای دولتی و خصوصی به صورت مستقل و فردی و یا در چارچوب همکاریهای جمعی وجود دارد. نرم افزار Graphisoft ArchiCAD یکی از اصلی ترین نرم افزار های تخصصی رشته مهندسی معماری و یا مهندسی عمران می باشد که امکانات و قابلیت های بی نظیری را در اختیار کاربران قرار می دهد. وقتی صحبت از رشته معماری می شود ، این فقط کافی نیست که بدانید کدام معادله را باید در ماشین حساب یا برنامه کامپیوتری تایپ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید