دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی دانشگاه صنعتی شاهرود

در ساختمان سازی ما وجود دارد. اگر وارد رشته معماری شده اید یا قصد دارید در آینده وارد این رشته شوید ، سعی کنید در دوران دانشگاه به جای ایده های دانشجویی بیشتر پیگیر ایده های اجرایی و علمی باشید ، کار با نرم افزار های مختلف را به خوبی آموزش ببینید ، بیشتر از آنکه به دنبال نمره گرفتن و ماکت سازی باشید ، سعی کنید که همزمان با تحصیل به عنوان کارآموز در یک شرکت فعالیت کنبد تا در کنار یادگیری تئوری مباحث در دانشگاه ، به صورت عملی و با گذراندن کارآموزی های خارج از دانشگاه ، مهارت عملی خود را نیز تقویت کنید. یک برنامه طراحی و مدل سازی سه بعدی ، Shapr3D در مراحل اولیه مفهومی بسیار مفید است ، به ویژه اینکه به کاربران اجازه می دهد به راحتی بین طراحی دو بعدی و سه بعدی جابجا شوند. اما با این وجود شناخت ما از دنیای معماری مدرن بسیار محدود است. دانشجویان رشته مهندسی معماری باید ذهنی خلاق با قدرت تخیل و تجسم بسیار خوب داشته باشند تا بتوانند از آن در طراحی ساختمان ها کمک بگیرند.

فارغالتحصیلان رشته مهندسی معماری قبل از تمرین مستقل، باید یک دوره کارآموزی را سپری کنند. اما به طور کلی، اغلب معمارانی که مشغول به کار هستند، سطح درآمد نسبتا خوبی را دارا می باشند. رشته معماری دارای دو جنبه هنری و فنی است که طراحی، زیباشناسی، و نحوه زیباکردن حجمها، نماها و پلانها در قسمت هنر و دروسی همانند سازههای بتنی و فلزی، مقاومت مصالح، ایستایی، تأسیسات مکانیکی و الکتریکی نیز به قسمت فنی این رشته مربوط است. مهندس معماری که با شرکت در آزمون نظام مهندسی و دریافت پروانه مهندسی ، خود اقدام به تاسیس شرکت مهندسی کند به مرور و با پیشرفت شرکت ، درآمد زیادی را می تواند به دست آورد. معمولا فارغ التحصیلان رشته معماری برای شروع به کار در پروژه های بزرگ به دنبال شرکت در آزمون نظام مهندسی معماری هستند. به زبان ساده، معماری داخلی، طراحی داخلی از نظر معماری است. مسیر دوم: درصورتی که شما در دبیرستان رشتهای از شاخه نظری انتخاب کردهاید و علاقمند رشته معماری داخلی نیز هستید میتوانید با شرکت در آزمون سراسری کنکور ریاضی برای ورود به این رشته اقدام کنید.

در صورتی که داوطلبان میخواهند رشته معماری داخلی را در هنرستان انتخاب کنند در این حالت، افراد سه سال در این رشته تا دیپلم تحصیل می کنید سپس برای ورود به دانشگاه، هم می توانند در آزمون فنی و حرفه ای و هم می توانند در کنکور سراسری ریاضی شرکت کنند و وارد بازار کار این رشته شوند . کاری که بیش از رعایت اصول فیزیکی مثل نور و صوت، نیاز به آشنایی با اصول زیبایی شناسی دارد. سعی کنید که در دوران دانشجویی برای خود رزومه جمع کنید تا پس از فارغ التحصیلی با رزومه قوی به راحتی جذب کار شوید. به سامانه ثبت نام وارد شوید ثبت نام را انجام دهید و از فرم ثبت نام پرینت تهیه کنید. پیشنهادات برای کار در خارج از کشور نیز متفاوت است. بازار کار خوب این رشته ها، در کنار علاقه می تواند یک شغل ایده آل را برای مهندسین و معماران در پی داشته باشد.

این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. پیش از شروع دوره یک نیمسال به عنوان پیش نیاز ارائه می گردد که جزو سنوات تحصیل به حساب نمی آید ولی 8 واحد آن جزو واحدهای دوره محسوب می گردد . یکی از مهمترین گرایشهای ارشد مهندسی معماری، گرایش معماری است. اما در حال حاضر دانشجو میتواند پس از پایان دوره لیسانس در صورت علاقهمندی در یکی از گرایشهای شهرسازی، مرمت و احیاء بناها ، معماری منظر و یا معماری تخصصی ادامه تحصیل دهد و یا این که زودتر وارد بازار کار شده و به عنوان معمار فنی به طراحی تکبناها یا مجموعههای زیستی کوچک پرداخته و یا ناظر اجرای طرح و سرپرست دفاتر مشاوره باشد. معماری یک هنر محسوب میشود و مباحث درسی این رشته نیز ترکیبی از فن و هنر است؛ به همین دلیل ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی از مواردی است که میتواند در تبدیل یک فرد به معماری خوب کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید