به تقویت خلاقیت دانشجویان می پردازد

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در حوزه های مختلف طراحی، نظارت بر عملیات ها، سرپرستی دفاتر معماری، طراحی میادین شهری و همچنین انجام پروژه های پژوهشی و آموزشی در زمینه طراحی به فعالیت بپردازند. رویت: میتوان به جرات ادعا کرد نرم افزار رویت یک نرم افزار صفر تا صدی است ، از این جهت که از پایه تا مدلسازی را انجام میدهد و جز قدرتمند ترین نرم افزارهای طراحی است. هیچ وقت ما نمی توانیم دو تا چیز غیر همجنس رو باهم مقایسه کنیم و این سوال که عمران بهتر است یا معماری کاملا اشتباهی ست زیرا عمران و معماری از یک جنس نیستند که بتوان آن دو رابا هم مقایسه کرد . برای مقایسه بهتر این دو رشته شما یک انسان را در نظر بگیرید. محل و مشخصات کاربری ها (برای ساختمان مسکونی مثلا آشپزخانه، اتاق خواب، هال، اتاق نشیمن و …) در این نقشه ها مشخص می شوند. اغلب افرادی که با این دو رشته آشنایی زیادی ندارند، کار مهندس معمار را از وظایف مهندس عمران می دانند و حال آنکه این دو رشته وظایف متفاوتی را در تهیه نقشه های یک ساختمان به عهده دارند.

نقشه های یک ساختمان به دو دسته نقشه های معماری و نقشه های سازه تقسیم می شوند. 4. معماری اسلامی: در این گرایش معماری های اسلامی ایران و جهان مطالعه می شود. همچنین باید برنامه های طراحی و نقشه کشی کامپیوتری را بداند و بتواند در شرایط کاری پرفشار کار کند. در ساخت هر سازه اول باید نقشه های مربوط به آن تهیه شود. تنها وجه مشترک این دو رشته در اینه که هر دو با ساختمان و ساخت و ساز بنا سر و کار دارند. آزادی در کار داشته باشد . مهندس در لغت به معنای هندسه دان است و به فردی می گویند که با هندسه و مباحث هندسی سر و کار دارد و معمار هنرمندی ست که به کمک مباحث هندسی بنایی می سازد که گاه تا هزاران سال باقی ست و گاها حتی هویت یک جامعه می شود. البته برای ساختمان های کوچک مهندس عمران نیز می تواند نقشه های معماری را خودش طراحی کند.

حقوق دریافتی رشته مهندسی معماری نسبت به باقی شغلها بهتر میباشد و با دریافت پروانه اشتغال به کار از سازمان نظام مهندسی میتوانند برای هر نقشه مبلغ خوبی را دریافت نمایند . رشته مهندسی معماری یکی از رشته های گروه مهندسی است که علاوه بر بعد فنی، بعد هنری نیز دارد و جذابیت و کشش خاصی برای بسیاری از دانشجویان دارد. فعالیت معمار منظر می تواند از طراحی یک پارک ملی تا طراحی زیر ساخت های شهری و مدیریت زمین های بکر و احیا؛ اراضی مخدوش شده مثل معادن یا محوطه های دفن زباله را در بر می گیرد. مهندس معمار همواره با شغل خود زندگی می کند. معمار منظر بر روی انواع ساختارها و فضاهای بیرونی اعم از کوچک و بزرگ، روستایی و شهری با مصالح نرم و سخت و مسائل هیدرولوژیکی و اکولوژیکی متفاوت فعالیت می کند. این قطب نمای خورشیدی مجازی به تجزیه و تحلیل در محل کمک می کند زیرا موقعیت و مسیر خورشید را مشخص می کند و میزان نور خورشید دریافت شده توسط ساختمان را از طریق نمای سه بعدی تعاملی نشان می دهد. علت این امر را می توان در عدم ارائه تعریفی جامع از آن برای عموم، مشخص نبودن حوزه فعالیت آن و تداخل رشته های وابسته جستجو کرد.

یاد بگیرید که چگونه به خوبی ارائه دهید؛ این یکی از مفیدترین مواردی است که می توانید رزومه کاری خود و نمونه کارها را با آن ارتقا دهید. این میزان رشد، کمتز از میانگین رشد تمامی مشاغل است. این در صورتی است که رشد متوسط آن برای همه مشاغل 14 درصد میباشد . در کشور آمریکا میزان استخدام رشته مهندسی معماری 24 درصد رشد داشته است . در کشور استرالیا 5 سال اخیر رشد متوسط 10.2 درصد و رشد کاهشی 8.6 درصد میباشد . میزان متوسط درآمد سالانه طراحان داخلی حدود 50 هزار دلار می باشد. درآمد معماران و طراحان دکوراسیون از ماهیانه 2 میلیون تا 80 میلیون تومان متفاوت است! فارغ التحصیلان در شهرهای کوچک از فرصت شغلی خوبی برخوردارند ، به این دلیل که با کمبود مهندس معمار مواجه هستند تا جایی که در برخی از شهرها از تکنسین عمران استفاده میشود به جای مهندس معمار . فارغ التحصیلان مطابق با تواناییهایی که قبلاً گفته شده میتوانند مشغول به فعالیت شوند .

دیدگاهتان را بنویسید