با رشته معماری بیشتر آشنا شوید

همچنین کار مهندس معمار طرح ریزی ترکیب و نحوه قرارگیری مجموعه ای از ساختمان ها و فضاهای اطراف آن ها نیز می باشد. مهندسی معماری با عمران و با معماری تفاوتهایی دارد و به نوعی میتوان آن را ترکیب این دو رشته دانست. در واقع معماری نوعی عمل خلاقانه است که مقصود آن شکل دادن به فضای زیست انسان درتمامیتش میباشد و گستره ی آن از جوابگویی به نیازهای انسانی در پیوند با محیط و طبیعت تا بیان عواطف و اعتقادات او طیف وسیعی را در برمیگیرد. هرچه توانایی شما در کار کردن با این ابزارها بیشتر باشد، فرصتهای شغلی بهتری انتظار شما را میکشند. توانایی هایی همچون تسلط بر نرم افزار های معماری مثل اتوکد ، تری دی مکس ، شناخت اجزای ساختمان ، دقت و ظرافت ، علاقه مندی به ساخت و ساز و کارهای فنی در کنار کارهای هنری و … کارآموزی مزیت هایی دارد که نقش موثری را در ورود به بازار کار ایفا می کند ، نحوه برخورد با کارفرما را یاد می گیرید ، نحوه بستن قرارداد ، انجام پروژه و تحویل و اجرای آن را آموزش می بینید و … ذوق هنری ، خلاقیت و به خرج دادن سلیقه تمام آن چیزی است که یک مهندس معمار برای ورود به بازار کار به آن نیاز دارد و از آن جایی که معمولا خانم ها علاقه زیادی به هنر و انجام کارهای هنری دارند ، رشته مهندسی معماری می تواند برای آن ها فرصت های شغلی خوبی را رقم بزند.

این دروس معمولا در 4 ترم پایانی مقطع کارشناسی ارائه شده و طی آن طراحی و معماری کامل یک موضوع با نظر اساتید و سرفصل ها انجام می شود. طراحی پارکها و میادین شهری و محوطه سازیمشارکت در پروژههای برنامه ریزی و طراحی شهری و شهرسازیطراحی تک بناها در مقیاس کوچک و انجام دکوراسیون داخلیانجام کارهای پژوهشی و آموزشی در زمینه طراحی فضای زیستبا رشته مهندسی شهرسازی بیشتر آشنا شوید. می باشد، اما برنامه ریزی و اجرای سیستم های تصفیه فاضلاب و کارخانه های دفع زباله نیز بخشی از شرح وظایف می باشد. به دلیل حساس بودن این حرفه، دانشجویان برای جذب بازار کار باید علاوه بر تجربه و مهارت های کافی، مدرک لیسانس داشته باشند. دانشجویان در این گرایش طراحی پارک، باغها و … اما در حال حاضر دانشجو میتواند پس از پایان دوره لیسانس در صورت علاقهمندی در یکی از گرایشهای شهرسازی، مرمت و احیاء بناها ، معماری منظر و یا معماری تخصصی ادامه تحصیل دهد و یا این که زودتر وارد بازار کار شده و به عنوان معمار فنی به طراحی تکبناها یا مجموعههای زیستی کوچک پرداخته و یا ناظر اجرای طرح و سرپرست دفاتر مشاوره باشد. همانطور که در بخش بالا نیز گفته شد، یک معمار و طراح داخلی می تواند به صورت های گوناگون وارد بازار کار شود.

فارغ التحصیلان رشته مهندسی معماری و مهندسی عمران در مقطع کارشناسی بهترین گزینه برای ورود به مشاغل مرتبط با معماری می باشند.همچنین فارغ التحصیلان رشته ها و گرایش های مختلف کارشناسی ارشد معماری نیز می توانند به صورت تخصصی تر وارد این شغل شوند. فارغ التحصیلان دوره کارشناسی مهندسی معماری می توانند دردوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ادامه تحصیل دهند. همچنین دانشجوی رشته معماری باید بتواند به زبان معماری مطلبش را روی کاغذ بیاورد. معماری بیش از آنکه علم و تکنیک باشد، ذوق و سلیقه و استعداد است و معمار کسی است که طرحهای فردیاش با نقاشی و مجسمهسازی رقابت کند و در واقع بتواند مجسمهای کاربردپذیر بسازد. همه معماران نمایانگر یک نیروی بزرگ در جامعه ما هستند. اگر وارد رشته معماری شده اید یا قصد دارید در آینده وارد این رشته شوید ، سعی کنید در دوران دانشگاه به جای ایده های دانشجویی بیشتر پیگیر ایده های اجرایی و علمی باشید ، کار با نرم افزار های مختلف را به خوبی آموزش ببینید ، بیشتر از آنکه به دنبال نمره گرفتن و ماکت سازی باشید ، سعی کنید که همزمان با تحصیل به عنوان کارآموز در یک شرکت فعالیت کنبد تا در کنار یادگیری تئوری مباحث در دانشگاه ، به صورت عملی و با گذراندن کارآموزی های خارج از دانشگاه ، مهارت عملی خود را نیز تقویت کنید.

با این حال هنوز موضوعات مهم دیگری وجود دارند که در آیندهای نزدیک، این رشته را دستخوش تغییرات شگرفی میکنند. دانشجویانی که در این گرایش تحصیل میکنند طراحی نمای بیرونی و داخلی ساختمانها را آموزش میبینند. معماری، هنر و فن طراحی و ساختن بناها، فضاهای شهری و دیگر فضاهای درونی و بیرونی برای پاسخ هماهنگ به نیازهای کارکردی و زیباشناسانه است.معماری بیش از اینکه تکنیک و فن باشد، هنر و ذوق است. چراکه این موضوع رابطه مستقیمی با سابقه کاری، محل دفتر شما و روابط شما با دیگر مهندسین و افراد دارد. همچنین اگر پیشنهاد، انتقاد و یا مشکلی راجع به این مطلب و دیگر مطالب سایت در نظر دارید، و یا قصد ارسال پروژه جدیدی را به ما دارید، از طریق لینک تماس با ما به اطلاع ما برسانید. یک سری نفرات از کودکی طوری پرورش یافته اند که دنبال کار پشت میز هستند اگر فردی بدنبال حقوق اداره کاری 2 میلیون تومانی است با نرخ بهره بانکی 20 درصد فعلی ایران با اندوخته 120 میلیون تومانی بدون تحصیل دانشگاهی به این مهم دست خواهد یافت خواستم یک نکته ای را در خصوص ثروت اندوزی در کشورمان بگویم در علم زیست شناسی اصطلاحی داریم به نام زندگی انگلی خواستم بگویم از طریق زندگی انگلی هر کسی و در هر رشته تحصیلی میتواند ثروت اندوزی کند .

دیدگاهتان را بنویسید