بازار کار رشته مهندسی معماری – همراه تحصیلی

با کلیک بر روی لینک می توانید از آخرین رتبه قبولی مهندسی معماری دانشگاه سراسری مطلع شوید و یا در صورت داشتن هر گونه سوالی در خصوص تمامی رشته ها با مشاوران مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید. بر اساس آخرین آمار گرفته شده درآمد مهندسین معمار در شرکت های کوچک 4 تا 7 میلیون تومان است که این میزان متناسب با شهرهای مختلف، متفاوت خواهد بود. معماری به این شکلی که میشناسیم در آیندهی نزدیک دیگر وجود نخواهد داشت و نقشهای معماران، متفاوت از این چیزی خواهد بود که امروزه میشناسیم. همچنین ورود به دوره کارشناسی ارشد معماری به کسانی که مدرک کارشناسی آن ها غیر از معماری است توصیه نمی شود چرا که در دوره ارشد با فرض توانایی بالای دانشجویان به طراحی معماری و درک فضا ، بیشتر به کار بردن مبانی و مفاهیم معماری ( که فرد پیش از این آموخته ) مورد تاکید قرار می گیرد . این برنامه به شما امکان می دهد تا بر روی تصاویر ترسیم کنید ، ایده های خود را بر اساس لایه ها ذخیره و سازماندهی کنید.

به طور خودکار پرواز هواپیمای بدون سرنشین ، این برنامه تصاویر هوایی را ضبط می کند که می توان از آنها اطلاعات مفیدی تهیه کرد. پذیرش بدون کنکور این رشته در هم اکنون در دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور، آزاد و پردیس دانشگاهی انجام می شود. 2. پذیرش بدون کنکور رشته مهندسی معماری، طبق دفترچه راهنما و انتخاب رشته آزمون سراسری در دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس دانشگاهی و آزاد انجام می شود. این برنامه برای معماران بسیار کارآمد است و به شما امکان می دهد فایل های اتوکد را در تلفن همراه خود باز کنید. این برنامه با دارا بودن یک فناوری منحصر به فرد که جهت یابی پروژه های ساختمان دو بعدی و سه بعدی را ادغام می کند ، به معماران اجازه می دهد تا از برنامه ArchiCAD برای دسترسی به پرونده های خود در تلفن همراه خود و همچنین تنظیمات اندازه گیری در محل استفاده کنند. همچنین نظارت مستقیم بر فعالیت دیگر مهندسان عمران – تأسیسات الکتریکی – تأسیسات مکانیکی بر عهده مهندس معمار می باشد.مهندس معمار کار طراحی ساختمان ها و بناها را مطابق با ایده های فردی، نیازهای جامعه، قوانین و مقررات موجود و خواست و سلیقه کارفرما انجام می دهد.

مهندس معمار فرصت های شغلی زیادی را به صورت کارهای پروژه ای پیش رو دارد. بازار کار رشته معماری دامنه بسیار وسیعی را شامل می شود و قطعا فارغ التحصیلانی که دارای مهارت های بالایی باشند، فرصت های شغلی خوبی برای آن ها فراهم خواهد بود. همچنین در زمینه استخدام ادارات و موسسات دولتی نیز گاها از رشته مهندسی معماری یاد میشود ولی اکثر فارغ التحصیلان این رشته در بازار کار خارج از چارچوب ادارات دولتی مشغول به فعالیت هستند. این بدین معنی است که معماری مجموعه ای متشکل از فن و هنر محسوب میشود. از جمله زمینه های شغلی برای یک مهندس معماری می توان به سرپرستی دفاتر معماری، مدیریت و هماهنگی اجرایی پروژه های معماری، طراحی، نظارت صحت انجام کار در عملیات اجرایی ساختمانی، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی پارک ها و میادین شهری و محوطه سازی، انجام کارهای پژوهشی و آموزشی در زمینه طراحی فضاهای طبیعی، مشارکت در پروژه های برنامه ریزی و طراحی شهری و شهرسازی، تدریس در دبیرستان ها ی فنی و حرفه ای و دانشگاه ها اشاره کرد. این رشته دارای دو بعد هنری و فنی بوده و بیشتر مناسب افرادی است که دارای قدرت تجسم، خلاقیت و تخیل قوی برای ایده پردازی هستند؛ چرا که مهندسی معماری جزء رشته هایی است که همواره تحت تاثیر فرهنگ و سنت جامعه قرار گرفته و عموما تصویری از فرهنگ مردم و جامعه در پروژه های معماری دیده می شود.

مهندسی معماری با عمران و با معماری تفاوتهایی دارد و به نوعی میتوان آن را ترکیب این دو رشته دانست. اگر شما از طراحی لذت میبرید و عاشق ساخت و ساز هم هستید، شغل مهندسی معماری می تواند برای شما ایده آل باشد.البته در کنار این موارد شما باید از یک سری مهارت های لازم برای موفقیت در رشته مهندسی معماری برخوردار باشید. تعداد واحد درسی رشته مهندسی معماری در مقطع کارشناسی چه میزان است؟ رشته مهندسی معماری در مقطع کارشناسی از سال 78 در ایران به وجود آمد و پیش از آن به صورت کارشناسی ارشد پیوشته دانشجو می پذیرفت. آیا استعداد مشاغل معماری را دارم؟ البته مشاغل اصلی این گروه شغلی در سه گروه سازه، سیستمهای ساختاری و MEP قرار میگیرند. این میزان رشد، کمتز از میانگین رشد تمامی مشاغل است. همچنین این امکان برای فارغالتحصیلان وجود خواهد داشت که با توجه به تواناییهای طراحی و خلاقیتهای ذاتی و اکتسابی خود در ارائهی طرحهای منحصربهفرد، بتوانند بهطور مستقل، به فعالیت خود ادامه دهند که البته این از نقاط قوت رشتهی معماری است. کشورهای اروپایی همچون انگلستان، آلمان، فرانسه، سوئد، دانمارک، ایتالیا و همینطور کشورهای همسایه همچون ترکیه در رشته مهندسی معماری به صورت بورسیه و آزاد اقدام به جذب دانشجو میکنند و البته هر یک شرایط منحصر به فردی را برای پذیرش متقاضیان دارا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید