بازار کار رشته مهندسی معماری – همراه تحصیلی

معماری داخلی هم یکی از شاخه های شغل مهندسی معماری محسوب می شود که در این شاخه از معماری شما با طراحی بنای داخلی یک ساختمان آشنا می شوید. طراحی مبلمان هم شاید برایتان جالب باشد که میتواند شاخه های انشعاب گرفته از معماری باشد کاربرد آن را میتوان در طراحی های جزئی مانند آثار طراحی شده توسط معماران مشهوری مثل زاها حدید، کریم رشید دانست. اگر کسی از ما بخواهد که پر مخاطب ترین رشته ها در آلمان را نام ببریم، بدون شک یکی از رشته های نام برده شده، رشته مهندسی معماری می باشد. این نرم افزار قبلا Xsteel نام داشت و بعد ها به Tekla Structures شهرت یافت. از طریق آموزش مهندسی معماری، این زمینه به دنبال ادغام سیستم های ساختمان در طراحی کلی ساختمان خود است. مطالعه رشته مهندسی معماری در آلمان به این معنی است که شما علاوه بر کسب دانش در حوزه معماری، مهارت های هنری ای را نیز کسب می کنید.

دوره کارشناسی مهندسی معماری دورهای است که بر تربیت معمارانی با کارآییهای عمومی و حرفهای تمرکز دارد، به طوری که در طول دوره آموزشهای هنری، فنی و تخصصی با هدف پرورش استعداد خلاقه، انتقال دانشها و مهارتهای عمومی حرفه و حصول کارایی عمومی در این رشته میباشد. چنانچه بخواهیم بدون مقدمه به معرفی رشته مهندسی معماری بپردازیم باید بگوییم این رشته برای آن دسته از افرادی که علاقه شدیدی به ساخت و ساز و همچنین هنر دارند بهترین گزینه خواهد بود. ابتدا به معرفی رشته مهندسی معماری می پردازیم و سپس رتبه قبولی رشته مهندسی معماری را (که از رشته های پرطرفدار رشته ریاضی است) در کنکور سال قبل بررسی می کنیم. در ادامه رتبه قبولی رشته مهندسی معماری را در کنکور سال قبل خواهیم دید. در این جا ذکر یک نکته بسیار مهم و ضروری است؛ با توجه به تغییر ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری و تغییر در سهمیه های کنکور،که هر ساله توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعمال می شود،رتبه های قبولی هر سال نسبت به سال های قبل دارای نوسان و تغییر است.بنابراین توصیه می شود برای انتخاب رشته کنکور،فقط به رتبه قبولی سال های قبل اکتفا نکنید و به کمک مشاور انتخاب رشته حرفه ای،قبولی خود را در کنکور تضمین نمایید.

اما در چند سال اخیر با نظر سازمان سنجش و آموزش کشور،رشته معماری داخلی به صورت مستقل در چند دانشگاه معتبر دانشجو می پذیرد. با توجه به تعداد زیاد پذیرش دانشجو که در سال های اخیر توسط دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های غیر انتفاعی، پیام نور و … در حال حاضر دانشگاههای دولتی رشته معماری را برای مقطع کارشناسی در قالب دو رشته اصلی «مهندسی معماری» و «معماری داخلی» ارائه میکنند که البته تعداد پذیرش رشته مهندسی معماری به نسبت معماری داخلی خیلی بیشتر است. روشی که مهندسین عمران و معماران ایده های خود را به یکدیگر ارتباط می دهند از طریق طرح ها یا نقشه های فنی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش نقشه کشی پروژه های عمرانی و معماری در تهران با ما در هلدینگ ساختمانی سپنتا در ارتباط باشید. وظیفه اصلی مهندسان عمران اطمینان از ایمن بودن طرح و رعایت کلیه قسمت های طراحی ساختمان است، مهندسان عمران با انتخاب مواد ساختاری، تعیین اعضای سازه طراحی، ایمنی و کارایی ساختمان و سیستم های برقی، گرمایشی ، تهویه، تهویه مطبوع و لوله کشی را مشخص می کنند.

معمار و مهندس عمران دو طراح اصلی یک سازه هستند. کافی است قدری ذوق هنری، تخیلی قوی و روحیه کارگروهی داشته باشید تا به یک معمار خوب تبدیل شوید. برای تحصیل در رشته ی معماری در کانادا علاوه بر مدارک تحصیلی، داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی هم برای تحصیل در دانشگاه مورد نیاز است. حقوق مهندس معمار بر اساس آخرین تحقیقات بطور میانگین بین 900000 تومان تا 3500000 تومان است. در گذشته رشته مهندسی معماری،معماری داخلی را نیز در بر داشت. توجه به معماری، از گذشته های خیلی دور در میان انسان ها دیده شده است. البته اگر بخواهیم خیلی خلاصه خدمتتان عرض کنیم، یاد می گیرید چگونه یک مکان را با در نظر گرفتن دو دانش معماری و هنر، طراحی کنید. معماری ترکیبی از هنر، علم، ریاضی و کسب و کار است؛ بنابراین نیاز به داشتن یک پیشزمینه قوی در موضوعات مختلف دارد. همین ابتدای کار بگوییم اگر شما علاقه خاصی به ساخت و ساز و مدیریت پروژه های ساختمانی و تصمیم گیری درباره نحوه ساخت هستید، این شغل ایده آل شما است. این برنامه با دارا بودن یک فناوری منحصر به فرد که جهت یابی پروژه های ساختمان دو بعدی و سه بعدی را ادغام می کند ، به معماران اجازه می دهد تا از برنامه ArchiCAD برای دسترسی به پرونده های خود در تلفن همراه خود و همچنین تنظیمات اندازه گیری در محل استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید