استخدام مهندس معمار؛ معرفی شغل، بازار کار، شرایط و نیازمندیها

انرژی معماری، یکی از جدیدترین گرایش ها در سطح ملی و بین المللی است و از یک طرف سعی در حداکثر استفاده از امکانات محیط طبیعی و استفاده بهینه از فن آوری های معاصر و جدید دارد و از طرف دیگر به مصرف بهینه منابع، حذف پسماند و کنترل آلودگی های محیطی تاکید می کند. یک معمار می داند به وسیله انواع مصالح و شیوه های گوناگون چگونه فضایی خلاقانه جهت آسایش افراد ایجاد نماید. در این مقاله سعی داریم جهت پاسخ به این سوال، به ارائه تعریفی جداگانه از معماری داخلی و مهندسی معماری و اینکه در هر یک از بخش های ساخت به کدام یک نیاز خواهیم داشت بپردازیم. دروس در هر نیمسال به مدت 17 هفته ارائه میشود. معماری منظر از جمله رشته هایی است که خیلی شناخته شده نیست، زیرا برای آن تعریف دقیقی ارائه نشده است. پایان تحصیل شما با ارائه 6 واحد پایان نامه صورت میگیرد. زیرا تاریخ را خوب می شناسند و می توانند آثار تاریخی را تجزیه و تحلیل کرده و بخوانند و مفاهیم و ارزش ها آن را استخراج و هوشیارانه به کار گیرند و با بیانی امروزی به جامعه معرفی نمایند تا دیگران نیز در جهت حفظ میراث گذشته تلاش کنند.

از پتانسیل متخصصین این حیطه می توان برای بهینه سازی در مصرف انرژی در ساختمان ها و ادارات استفاده کرد. تقریبا می توان گفت یک مهندس معمار ساعات کاری مشخصی ندارد. می توان گفت تفاوت مهندسی معماری با معماری داخلی در تفاوت وظایف و فعالیت های آنها در انجام پروژه است. به علاوه در دوره های کاردانی و همین طور دبیرستان های فنی حرفه ای و کار دانش هم می توانند تدریس کنند. می باشند. در حال حاضر استاتید حرفه ای سمینارهای آموزشی به صورت رایگان در سطح کشور برگزار می نمایند که می توانید از آن ها بهرمند شوید. قوانین و مقررات مربوط به اخذ مدرک معماری از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت می باشد، معمولا اخذ مدرک ( کارشناسی و کارشناسی ارشد معماری ) پنج سال به طول می انجامد. در حال حاضر پذیرفتهشدگان این رشته در دانشکده معماری و شهرسازی سوره درتر سال ،حدود 60 نفر میباشند .به لحاظ جامعیت و فراگیر بودن دروس رشته فوق، فارغالتحصیلان این رشته آمادگی شرکت در آزمون گرایشهای مختلف ارشد مهندسی معماری را دارا میباشند. این نرمافزارها در تمامی رشتهها از اهمیت بالایی برخوردارند و ازآنجاییکه در تحصیلات دانشگاهی تمرکز چندانی بر آموزش این برنامهها نمیشود بهتر است با استفاده از فیلمهای آموزشی یا کلاسهای مختلف به آموزش این نرمافزارها بپردازید تا بتوانید در بین رقبای خود حرفی برای گفتن داشته باشید.

در این مطلب از مجموعه مطالب معرفی رشتههای دانشگاهی مجله فرادرس، به رشته مهندسی معماری پرداختهایم و سعی کردهایم تناسب آن با روحیات افراد، دروسی که برای موفقیت در این رشته مهندسی باید در آنها پایهای قویتر داشت، گرایشهای آن، بازار کار و سایر موارد مرتبط را مورد بررسی قرار دهیم. چرا که این دو نقش برای انجام امور، اغلب از نزدیک با یکدیگر در پروژه ها کار می کنند. علامت تجاری این دانشگاه، به خصوص دانشکده معماری می باشد. فارغ التحصیلان مرمت و احیای بناهای تاریخی می توانند پلی بین معماری گذشته و آینده ایجاد کنند. تکنولوژی معماری، بر طراحی فنی ساختمان و روش های بهینه ساخت آثار معماری و استفاده از تکنولوژی های مناسب در طراحی، ساخت و بهره برداری از بنا تاکید می کند. مهندسی معماری: پیشینه معماری ایران به حدود 1000 سال پیش از اسلام میرسد و تاکنون شاهد بیش از 1400 سال معماری ایرانی- اسلامی هستیم. انتظار میرود که بازار کار این شغل، از سال ۲۰۱۹ تا سال ۲۰۲۹، حدود ۳ درصد رشد داشته باشد. امکان ادامه تحصیل در این رشته با توجه به اینکه از سال 78 ، در مقطع کارشناسی ارشد به کارشناسی تبدیل شده است، در مقطع کارشناسی ارشد در گرایشهای : برنامهریزی شهری و منطقهای ، طراحی شهری، معماری منظر، مرمت و احیاء بناها و بافتهای تاریخی میسر است.

توصیه ما به همه دوستان عزیزی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند این است که به امید خدا بعد از فارغ التحصیلی اگر در ساختمان ها مشغول به کار شدید، در محل پروژه باید از لباس های ایمن از جمله کلاه و کفش مجهز استفاده کنید و از خود مراقبت نمایید. همواره افراد برای آغاز و ادامه زندگی خود به محیطی امن، راحت و آرام نیاز دارند. در سازمان میراث فرهنگی کشور به این افراد بسیار نیاز است، هم چنین می توانند در برنامه ریزی برای مرمت بناهای تاریخی کشور و تعیین اولویت های ضروری با هماهنگی مسئولین مشارکت کرده و هم چنین در اجرا و انجام کارهای مربوط به مرمت آثار باستانی شرکت داشته باشند. برنامه ریزی و طراحی شهرها و شهرک ها، مشاوره در امور شهری و منطقه ای به مدیران و مسئولان رده بالا، نظارت بر ساختمان هایی با ارتفاع بیش از ۸ طبقه، اجرای پروژه های محوطه سازی و خیلی فعالیت های دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید