استخدام مهندس معمار؛ معرفی شغل، بازار کار، شرایط و نیازمندیها

به هر حال محاسبات شما می تواند یک پروژه را ایجاد یا خراب کند. این شخص می تواند در شرکت های مختلف به عنوان مشاوره طراحی کار کند؛ می تواند در زمینه طراحی صحنه، غرفه و غیره وارد بازار شود و فعالیت کند؛ و یا می تواند به صورت شخصی دفتر خدماتی زده و پروژه معماری و دکوراسیون انجام دهد. مهندس معمار کسی است که از ابتدا تا انتهای پروژه ساخت منزل با شما همراهی می کند و تمام جوانب کار از جمله جهت آفتاب، باد و دیگر شرایط محیطی، شیب منطقه و… شما به تنهایی از پس کارها برنمی آیید و باید گروهی داشته باشید تا با مشورت با آن ها، بهترین پروژه را تحویل مشتری دهید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با ویژگی های مهندسی معماری و خصوصیاتی که یک مهندس معمار باید داشته باشد، آشنا شوید و سپس به امکاناتی آموزش که مجموعه فرادرس در اختیار شما قرار میدهد، می پردازیم. 2. درس خواندن در یک دانشگاه معتبر از مهم ترین ویژگی های یک معمار خوب محسوب می شود.

البته هوش نمی تواند موفقیت در این کار را تضمین کند، اما ویژگی خوبی برای شروع کار محسوب می شود. رشته مهندسی معماری یکی از رشتههای پرطرفدار شاخهی علوم ریاضی است که هرساله دانشآموزان زیادی را به سمت خود جذب میکند، اما با بالا رفتن ظرفیت پذیرش دانشگاهها و افزایش دانشگاههایی که این رشته در آنها تدریس میشود، فارغالتحصیلان آن نیز افزایش چشمگیری یافته است. کارشناسان استادبانک برای انجام هماهنگیهای بیشتر و ارائه شماره معلم مهندسی معماری با شما تماس خواهند گرفت. درصورتی که شما و دوستان تان قصد برگزاری کلاس گروهی را داشته باشید، کافی ست این موضوع را در هنگام درخواست به استاد مطرح کنید. همچنین امکان برگزار کلاس گروهی نیز وجود دارد. همچنین یک مهندس معمار اموری از قبیل: طراحی نقشه های ساختمان های جدید و برنامه بازسازی و محافظت از ساختمان های قدیمی را نیز بر عهده دارد. مهندس معمار، نقشه های ساختمان های جدید و برنامه بازسازی و محافظت از ساختمان های قدیمی را طراحی می کند. فرق این رشته با مابقی گرایشها این است که در این گرایش 24 واحد درس اجباری با عنوانهای سوانح و مجتمعهای زیستی، جامعه شناسی و روان شناسی بلایا، مدیریت بحران و بازسازی، نظریهها و دیدگاههای بازسازی، روشهای ارزیابی خطر و آسیب پذیری، روشهای مقاوم سازی ساختمانهای موجود و آسیب دیده، مدیریت، برنامه ریزی و طراحی اردوگاههای پناهندگان و آسیب دیدگان، سمینارهای منتخب، کارگاه 1، کارگاه 2، کارگاه 3 وجود دارد.

یکی دیگر از مشاغل مرتبط با معماری برنامه ریزی و پلان های شهری می باشد. 2. برنامه ریزی شهری: در این گرایش به برنامه ریزی ها و طرح های منطقه ای بزرگ می پردازد. در جنبه هنری مهندسی معماری از نوآوری در طرح ها، ایده پردازی، خلاقیت، تجسم و … در مقطع کارشناسی ارشد به جنبه هنری توجه میشود . هم اكنون بيش از 400 نفر دانشجو در مقاطع مختلف كارداني، كارشناسي ناپيوسته، كارشناسي پيوسته (معماري و معماری داخلي) و کارشناسی ارشد (مهندسی معماری و مهندسی معماری منظر) در اين گروه مشغول به تحصيل مي باشند. از جمله شغل هایی است که یک معمار با مدرک کارشناسی می تواند داشته باشد. پس قبل از شروع کار بهتر است با مهندسان معماری و وظایف آن ها به خوبی آشنا شوید. وجود هر دو جنبه برای یک مهندس معمار، لازم و ضروری است. به هر حال، حدود ۲۵ درصد از مهندسان معماری خود اشتغال هستند. به همین دلیل میتوان گفت که معمار یک هنرمند است و باید مانند هر هنرمند دیگری چشم، ذهن و دستی توانا داشته باشد تا بتواند به یاری چشم و با تکیه بر ذخیره فرهنگی خود بخوبی ببیند و سپس با ذهنی پویا آنچه را که دیده است به تحلیل کشیده و با احساس و عاطفه درآمیزد و در نهایت به یاری دست و با کمک گرفتن از دانش های فنی و تکنیکی طرحی نو را خلق کند.

یک مهندس معماری خوب، کار با گروه را بلد است و در این زمینه مشکلی ایجاد نمی کند. ستاره اساتید به معنای سابقه تدریس آنها در استادبانک است. 9. تدریس در دوره کارشناسی مهندسی معماری. بیشتر مهندسان معماری می توانند با داشتن مدرک کارشناسی به کار مشغول شوند. رشته مهندسی معماری در مقطع کارشناسی در مجموع 140 واحد درسی را در برمی گیرد که 20 واحددرسی آن مربوط به دروس عمومی،29 واحد درسی آن مربوط به دروس پایه،60 واحد مربوط به دروس اصلی، 27 واحد دروس تخصصی و 4 واحد درسی آن هم به دروس اختیاری اختصاص دارد. بدین ترتیب علاوه بر کسب جایگاه علمی و تخصصی بالاتر و جایگاه بهتر در جامعه، می توانند در مشاغل عالی تری نیز کار کنند. مهندسان معماری که دارای مدارک عالی در مقطع تحصیلات تکمیلی می باشند، به دلیل گذراندن دوره های آموزشی بیشتر، علاوه بر طراحی بنا، می توانند به طراحی و ساخت ماکت و همچنین طراحی داخلی ساختمان بپردازند. این توانایی و مهارت، متاسفانه در آموزشهای آکادمیک معماری چندان مدنظر قرار نگرفته است. مدرنیسم و پست مدرنیسم توسط برخی از اعضای حرفهای معماری مورد انتقاد قرار گرفته است كه احساس میكنند معماری موفق دنبالهروی شخصی، فلسفهای یا زیبایی شناختی توسط فردگرایان نیست؛ بلکه باید نیازهای روزمره افراد را در نظر بگیرد و از فناوری برای ایجاد محیطهای قابل زندگی استفاده کرد، با فرآیند طراحی که توسط مطالعات علوم رفتاری، محیطی و اجتماعی گردآوری و اطلاع رسانی میشود.

دیدگاهتان را بنویسید