آشنایی با شغل مهندس معماری – ای استخدام

برای شروع این مسیر میتوانید از مجموعه فیلمهای آموزش زبان انگلیسی فرادرس کمک بگیرید. مهندسان معماری بیشتر با سیستم های داخل ساختمان ها که نیازمند سطح بالایی از تکنیک های مهندسی هستند، سرو کار دارند. به عبارتی کاری که یک مهندس عمران انجام می دهد فنی تر و در بیشتر مواقع گسترده تر از کار یک معمار است. دوره کارشناسی مهندسی معماری، به منظور کارایی و نگرش عمومی، کسب دانش و توانایی لازم برای تولید اثر معماری و نقد و بررسی آثار معماری در حوزه های گسترده شامل فن ساختمان، اصول نگهداری و مرمت کابینه، تئوری های موجود در زمینه ی ایجاد فضاهای انسان ساخت تعریف شده است. شایداز مزیت های رشته معماری بازار کار گسترده این رشته باشد. رشته ی مهندسی معماری در کانادا از تقاضای بالایی برخوردار است . • تذكر۱: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان ميباشد. تذكر۱: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان ميباشد.

• تذكر۳: به غير از ويرايشهاي ياد شده در مباحث مقررات ملّي ساختمان اشاره شده در موارد فوق، براي ساير مدارك و منابع فني اعلام شده آخرين نسخه معتبر ملاك عمل خواهد بود. تذكر۳: به غير از ويرايشهاي ياد شده در مباحث مقررات ملّي ساختمان اشاره شده در فوق، براي ساير مدارك و منابع فني اعلام شده آخرين نسخه معتبر ملاك عمل خواهد بود. RoomScan Pro که توسط Locometric توسعه یافته است می تواند با استفاده از یک تلفن یک طرح کلی را ایجاد کند. مهندسی کامپیوتر در مقطع ارشد شامل شاخههای معماری کامپیوتر، نرم افزار، الگوریتم ها و محاسبات،هوش مصنوعی و رباتیک است. دانشجویانی امکان پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس را دارند که حداقل دارای معدل A- باشند. معماری با بهره گیری از خلاقیت می تواند ماورا ، طبیعت را در طبیعت و حقایق را در عملکردها متجلی کند ، ماهیت معماری دارای دو بعد علمی و هنری است . بر عهده مهندس عمران است و تصمیم گیری در زمینه نمای ساختمان، پلانهای طبقات، دکوراسیون داخلی و … افراد با تجربه در زمینه ی ساخت و ساز ساختمان های سبز، بهترین فرصت های شغلی را خواهند داشت. یک آرشیتکت و مهندس معماری علاوه بر گذراندن دوره های رسمی آموزشی باید یک دوره ی کارورزی 3 ساله را تحت نظارت یک فرد حرفه ای در این زمینه سپری کنند.

برخی از دانشجویان کارورزی خود را در طول دوران تحصیل شروع می کنند در حالیکه برخی دیگر منتظر پایان دوره ی تحصیلی خود می مانند. طراحی معماری، طراحی یکپارچه، ارائه گرافیکی، سیستمهای محیطی، سیستمهای ساختاری، روشهای ساختوساز و دیگر موارد ساختمانی ازجمله مهمترین مفاهیمی هستند که یک مهندس معمار میتواند با تحصیل به آنها پی ببرد. مطالعه طراحی معماری، فرصت کشف و تحقیق در خصوص پروژه های بالقوه به صورت فردی و کار بر روی پروژه های مرتبط با طراحی معماری را در اختیار افراد قرار خواهد داد. افرادی که در رشته مهندسی معماری فارغ التحصیل شده اند، بایستی برای اخذ پروانه اشتغال، ضمن تهیه بهترین کتاب و مواد آزمون نظام مهندسی معماری، قادر به پاسخگویی سوالات و کسب نمره مجاز شوند. آنها به عنوان یک متخصص مجاز دارای مسئولیت امنیت عمومی و نظارت بر پروژه ها هستند. این رشته برای افرادی مناسب است که دارای قدرت خلاقیت بالا، ذوق هنری و تخیل قوی برای ایده پردازی هستند. لذا بازار کار دیگری که میتوان برای یک مهندس معمار متصور شد، طراحی داخلی فضاها و همچنین طراحی نمای پروژههای مختلف است که هر کدام بسته به نوع طرح و نیاز کارفرما دارای حق الزحمههای متفاوتی هستند. یک معمار در کانادا ممکن است در نوع خاصی از کارها از جمله طراحی مسکونی تخصص یافته یا در صنایع خاصی همانند بهداشت مشغول به کار شوند.

یک مهندس معماری در کانادا ممکن است در حوزه های خاصی همانند طراحی سیستم های انرژی تخصص یافته و یا بر سیستم های الکتریکی، نورپردازی یا سیستم های صوتی تمرکز داشته باشد. البته که در دوره کارشناسی دروسی اساسی مانند عناصر و جزییات و آموزش نرم افزار اتوکد جهت نقشه کشی بسیار کاربردی است. یعنی از یک معمار تنها انتظار می رود که کارهای طراحی و نظارت بر آن را انجام دهد ولی یک مهندس باید در کار با نرم افزار مربوط به معماری و مهارت های کامپیوتری در حوزه ی رشته ی خود نیز تسلط داشته باشد. بسیاری از توسعه دهندگان، کسانی که از تأمین مالی ساختمانها حمایت میکنند، به جای راه حلهایی که اساساً بر اساس هزینه فوری انجام میشود، برای تشویق در تسهیل طراحی پایدار محیط زیست آموزش دیده اند. استخدام مهندسان معماری در کانادا از طریق شرکت های معماری خصوصی و دولتی انجام می گیرد. از آنجا که تغییرات منابع مربوطه اهمیت بسیار زیادی در قبولی دارد، متقاضیان گرامی می توانند برای دریافت لیست بهترین کتاب برای آزمون نظام مهندسی با مشاورین کاردان ایران تحصیل در تماس بوده و همه اطلاعات لازم را دریافت نمایند. به همین دلیل برای دریافت آخرین اطلاعات درباره منابع آزمون نظام مهندسی معماری در شبکه های اجتماعی اعلام شده در این صفحه (شبکه های اجتماعی دپارتمان نظام مهندسی آکادمی تخصصی معماری) عضو شوید و یا با شرکت در همایش های رایگان آشنایی با ابعاد مختلف آزمون نظام مهندسی معماری که هر ماه در آکادمی تخصصی معماری برگزار می شود از آخرین اطلاعات و تغییرات آزمون مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید