آشنایی با شغل مهندس معماری – ای استخدام

اگرچه در سالهای اخیر شاهد افزایش چشمگیر ظرفیت پذیرش دانشجویان معماری و ایجاد این رشته در دانشگاههای مختلف بودهایم اما نیاز شدید کشور در بخش ساخت و ساز و کمبود ساختمانهای مختلف به ویژه بناهای مسکونی، بازار این رشته را پر رونق کردهاست. همانطور که در موارد فوق به آن اشاره کردیم، رشته مهندسی معماری، رشته ای بسیار مناسب و پر درآمد است، اما باید توجه داشته باشید که این رشته آنچنان سهل نیست و باید شما دارای یک سری خصوصیات باشید که این موارد برای فردی که می خواهد وارد رشته مهندسی معماری شود الزامی است. معماری مانند بسیاری از مشاغل نیست که بتوان ساعات کاری مشخصی برای آن تعریف کرد. تعاریف مختلفی که تاکنون از معماری ارائه شده است، اغلب به گونهای بر اهمیت فضا در معماری تاکید میکنند، بطوریکه وجه مشترک بسیاری از این تعاریف، در تعریف معماری به عنوان فن سازماندهی فضا است. رشته معماری بر خلاف تصور بسیاری از افراد، گرایشات مختلفی دارد که در این قسمت اشاره می کنیم. منابع آموزشی این آزمون ها را در زیر برای شما معرفی می کنیم.

متولیان اصلی این آزمون، سازمان نظام مهندسی با همکاری دفتر مقررات ملی ساختمان که خود زیر نظر وزارتخانه راه و شهرسازی می باشد هستند. سعی کنید در صورت امکان فرصتی را برای گذراندن مدتی در یک دفتر معماری بدست آورید. یک سبک یا روش طراحی است که به ساخت درون ساختمان میپردازد.هنر و علم طراحی بناکردن قسمت داخلی ساختمان به عنوان یک معماری مدرک و مرتبط با کیفیتهای فیزیکیمعماران سعی در ساخت طراحی کل ساختمان دارند که مرتبط با مسائل سازهای و نقشه است . رشته مهندسی معماری تلفیقی بین هنر و فن بوده و این رشته بیشتر برای کسانی که هم به طراحی و هم ساخت و ساز علاقه دارند مورد توجه است ، دانشجویان این رشته توانایی مدیریت پروژه های ساخت و ساز ، بستن قرارداد با پیمانکاران ، نظارت بر کار تکنسین ها و کارگران ،مشورت با مشتری به منظور تعیین نیاز مشتری ،تهیه نمودن طرح ها و نقشه های پروژه با استفاده از نرم افزارهای طراحی و مدل سازی کامپیوتری ، همکاری های لازم و مشارکت با سایر مهندسان را پیدا میکنند . فارغ التحصیلان معماری اگر مهارتهای خود را تقویت و با نرم افزارهای روز آشنایی داشته باشند بیکار نمیمانند و میتوانند در این زمینه شغلهای متفاوتی را برای خود انتخاب کنند.

معماران باید قبل از ترسیم حتی بتوانند ساختارها را مفهوم سازی و تجسم کنند. دانشجوی این رشته علاوه بر توانمندی در طراحی و قدرت تجسم و خلاقیت، لازم است که در درس ریاضی بخصوص در هندسه قوی باشد چون برای آموزش فن و تکنیک معماری باید دروسی مثل هندسه کاربردی ، هندسه مناظر و ریاضیات و آمار را مطالعه کرد. اگرچه بسیاری از مردم محصول نهایی یک معمار را می بینند و فکر می کنند که در مورد طراحی است ، اما معماری ریشه در مهارت های ریاضی و علمی قوی از جمله هندسه ، جبر ، مهندسی ، برنامه نویسی و فیزیک دارد. مواردی که برای تبدیل فرد به یک معمار خوب نیاز است شامل کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی می باشد. به این ترتیب استفاده از ماشین حساب مهندسی مجاز است؛ اما همراه داشتن لپ تاپ، تبلت و موبایل ممنوع اعلام شده است. اگر به دنبال کسب اطلاعات در این زمینه هستید؛ تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید. دوستان عزیزان بارسایی، ممنون که همیشه همراه بارسا هستید و سوالاتتون رو از ما می پرسید. توجه به ابعاد کمی و هم کیفی نیازهای رو به تزاید کشور در عرضه طراحی فضای زیست توسعه و تعمیق دانش و توان تخصصی معماران را ایجاب میکند.

8. مشاوره عالی در زمینه طراحی فضای زیست به ویژه در حوزه گرایش تخصصی خود. در حرفه معماری، دانش فنی و زیست محیطی، طراحی و مدیریت ساخت و ساز برای طراحی بسیار مهم هستند. از مجموع ۶۰ سوال در آزمون نظام مهندسی معماری، در دو گرایش نظارت و اجرا، شما باید حداقل به نیمی از سوالات پاسخ صحیح بدهید. باید معماری را از مهندسی سازه و ساخت و ساز متمایز ساخت. فرصتهای محلی را پیدا کنید: راجع به فرصتهای شغلی مهندس معماری در منطقه خود تحقیق کنید. این عناصر در کنار هم به معماران اجازه میدهند تا ساختمانهای زیبا و مفید خلق کنند. افرادی که سرشار از ایده های نو و خلاقانه هستند و طرح هایی جذاب و خاص را خلق می کنند از مناسب ترین گزینه ها برای رشته معماری می باشند. در این گرایش در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان کارشناسی که با مبانی طراحی و درک فضا و نحوهی تلفیق جنبه هنری طراحی پروژههای مختلف، با مسائل فنی آشنا شده و چند پروژه طراحی کردهاند، حال در مقطع ارشد به صورت حرفهای نحوهی برخورد و کاربرد مبانی نظری را در پروژههای مختلف، تجربه میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید