آزمون نظام مهندسی معماری و شرایط آن (10 نکته ای که باید بدانید)

اخذ مدرک کارشناسی معماری سه تا چهار سال به طول می انجامد و با عناوین BAیا BSc در اختیار افراد قرار می گیرد. ناگفته نماند که افراد ملزم به دو سال تحصیل اضافی جهت کسب تجارب عملی در خصوص این گرایش خواهند بود. خرج خود تحصیل (مدل،کتاب، سفر) هم باید ۵۰ ایرو بگذارید.. معمار فردی است که تفکرات ناب و خلاقانه خود را بر اساس تعاریف مختلف با توجه به فرهنگ – سبک معماری منطقه – اقلیم – دید و منظر مناسب – کاربری فضا و فاکتورهای مهم دیگری اتود میزند. و هر استان خودش این تصمیم را میگیرد و امکان دارد این خرج اسم نویسی برای هر ترم بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو باشد. برای غذا و محل زندگی و رفت امد و تلفن و بیمه و وقت ازاد بین ۸۰ ۱۰ تا ۶۵۵یورو باید در نظر بگیرید. برای مقایسه بهتر این دو رشته شما یک انسان را در نظر بگیرید.

در پایان هر ترم از معماری اسلامی شما ملزم به ارائهی طراحی ابنیه مذهبی و در ترم آخر ملزم به ارائه پایان نامه هستید که مجموع آن 14 واحد و با عنوانهای طراحی ابنیه مذهبی 1، طراحی ابنیه مذهبی 2، طراحی ابنیه مذهبی 3، پایان نامه و رساله نهایی در دانشگاه ارائه میگردد. بیشتر مهندسان معماری می توانند با داشتن مدرک کارشناسی به کار مشغول شوند. مجموعه معماری گرایش معماری-معماری: این گرایش بیشتر به طراحی فضاهایی برای انسان و مطالعه روی ارتقای کیفیت معماریهایی که در حال انجام است میپردازد. البته خیلی از شرکتها که میخواهند ساختمانهای خودشان را بسازند، طراحی ساختمان را به صورت پروژهای به یک مهندس معمار میسپارند. ازآنجاییکه مهندسی معماری رشتهای است که نیاز به تجربه و سابقه دارد، دانشجویان این رشته میتوانند هنگام تحصیل و در کنار گذراندن دروس خود در دفاتر مهندسی مختلف زیردست مهندسان باتجربه بهصورت کارآموزی و داوطلبانه مشغول به کار شوند و تجربه و سابقهی لازم را به دست آورند، در این صورت بازهم باید بگوییم همیشه، هر جا و در هر رشتهای کسب مهارتها حرف اول را میزند. برای تحصیل در دانشگاه در المان حدود یک سال به یادگیری زبان المانی در سطح دانشگاه احتیاج دارید. امکان ادامه تحصیل در خارج کشور برای دانشجویان رشته مهندسی معماری فراهم است.

دانشجویان گرایش معماری داخلی بر طراحی فضاهای مختلف داخلی تمرکز خواهند داشت و طراحی اماکن و اقامتگاه های خصوصی، صنایع بیمارستانی، ساختمان های تجاری، ساختمان های عمومی و فضاهای رسمی در ارتباط می باشد. مهندسان معماری که دارای مدارک عالی در مقطع تحصیلات تکمیلی می باشند، به دلیل گذراندن دوره های آموزشی بیشتر، علاوه بر طراحی بنا، می توانند به طراحی و ساخت ماکت و همچنین طراحی داخلی ساختمان بپردازند. بازار کار این رشته در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با یکدیگر تفاوت دارد . بیش از ۸۰۰ دوره آموزشی (به زبان انگلیسی در آلمان) به دانشجویان بین المللی پیشنهاد می شود، دوره هایی که اغلب در اختیار دانشجویان مقطع کارشناسی قرار می گیرد. مطالعه طراحی معماری، فرصت کشف و تحقیق در خصوص پروژه های بالقوه به صورت فردی و کار بر روی پروژه های مرتبط با طراحی معماری را در اختیار افراد قرار خواهد داد. همچنین مهندس معمار فرصت های شغلی زیادی را به صورت کارهای پروژه ای پیش رو دارد. چرا که المان یکی از بیشترین معماران را در اروپا نسبت به جمعیت خود را دارد.

که این نقشه ها به دو دسته نقشه های معماری و نقشه های سازه تقسیم می شوند. کشور آلمان به ۱۶ منطقه (Lander – به زبان آلمانی) تقسیم می شود که هر کدام از بخش ها مسئول تعیین کردن شهریه دانشگاه های خود می باشند. این دانشگاه ترکیب بسیار خاصی از علوم طبیعی و مهندسی، علوم انسانی علوم اجتماعی را با برنامه های وسیع توسط متخصصین آلمانی و خارجی را ارئه می دهند. دکترا در رشته معماری کمک چندانی به توانایی طراحی نخواهد داشت، در المان به ندرت معماران دکترا می گیرند و دکترا شانس پیدا کردن کار در المان در دفاتر معماری را افزایش نمی دهد بلکه پروژه های طراحی و اجرایی شما مهمترین نکته برای کاریابی می باشند. در هر صورت شما باید برای پیشرفت تحصیلی زبان کشور میهمان را بیاموزید. سایت Zeit به صورت آنلاین، لیست دانشگاه ها ، پیش نیازها و شروط هر دانشگاه را اعلام می نماید. بحث درآمد در معماری، جزو موضوعاتی است که نمی توان به صورت دقیق راجع به آن اظهار نظر کرد. فارغ التحصیلان گرایش معماری مناظر قادر به یادگیری عناوین مرتبط با اجتماع، محیط زیست، جغرافیا و استفاده از آنان در مناظر موجود، مطالعه مواد بکاررفته شده، شناخت فناوری ها و مدیریت طراحی مناظر خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید